29. ledna 2017 10:35 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Hollywoodští producenti vybrali jako nejlepší film La La Land

Herci z filmu La La Land | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herci z filmu La La Land | foto: Mario AnzuoniReuters

LOS ANGELES Romantický muzikál La La Land ocenila jako nejlepší film roku 2016 americká producentská organizace Sdružení amerických producentů (PGA). La La Land tak pokračuje ve vítězném tažení poté, co ovládl letošní ceny Zlatý glóbus a získal 14 nominací na americké filmové ceny Oscar za rok 2016.

Vyhlášení ceny se odehrálo v sobotu večer místního času v Los Angeles během slavnostní ceremonie, během níž opakovaně zazněla kritika imigrační politiky prezidenta Donalda Trumpa, napsala agentura Reuters.

Cítím se lalalandově. Fenomenální úspěch muzikálu La La Land se promítl i do...

Ryan Gosling a Emma Stone v muzikálu La La Land.

Sdružení amerických producentů zastupuje tvůrce filmových i televizních pořadů. Během sobotní ceremonie vybralo také nejlepší animovaný film, jímž se stala Zootropolis: Město zvířat.

Nejlepším dokumentem se stal O.J.: Made in America líčící život, kariéru, vzestupy i pády hráče amerického fotbalu O. J. Simpsona. Nejlepším televizním dramatickým pořadem se stal seriál Stranger Things (Podivnější věci).

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz