21. září 2017 14:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

,Já se vrátím.‘ Do nového Terminátora se prostřílí původní Sarah Connorová

Herečka Linda Hamiltonová jako nekompromisní Sarah Connorová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herečka Linda Hamiltonová jako nekompromisní Sarah Connorová. | foto: TriStar Pictures

Americká herečka Linda Hamiltonová si v šestém pokračování Terminátora znovu zahraje drsnou Sarah Connorovou. Do série se vrátí po více než dvaceti pěti letech. V zatím nepojmenovaném díle se vraždícím strojům postaví po boku Arnolda Schwarzeneggera.

Návrat dnes šedesátileté Hamiltonové oznámil sám režisér James Cameron na soukromé oslavě. Zprávu o tom přinesl magazín The Hollywood Reporter. „Tak, jako byla její role tehdy významná pro vznik ženských akčních hvězdy, tak bude významný i návrat této ostřílené válečnice,“ sdělil Cameron novinářům. Linda Hamiltonová je pro Camerona ukázkovým příkladem neobjektivizované hlavní hrdinky, jak ukázal i v nedávném sporu s režisérkou Patty Jenkinsonovou.

James Cameron, který byl s Lindou Hamiltonovou krátce ženatý (1997 - 1999), si od její role slibuje další příklad k následování. „Máme tady postarší muže, kteří si dokáží s nepřáteli hravě poradit. Takový příklad pro ženy ale neexistuje,“ vysvětluje. Hamiltonová se naposledy objevila jako Sarah Connorová ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování z roku 1991.


Arnold Schwarzenegger svou účast na natáčení šestého dílu potvrdil začátkem srpna. Zatím nepojmenovaný šestý díl Terminátora by měl být prvním dílem plánované trilogie. První klapka padne v březnu 2018. Kromě Camerona, který bude působit jen jako asistent, na hlavní režisérské křeslo usedne Tim Miller. Ten je podepsán hlavně pod oceňovaným komiksovým snímkem Deadpool

Ve filmu Terminator Genisys, zatím posledním pátém dílu, si Sarah Connorovou zahrála Emilia Clarke. Tu diváci znají hlavně jako Daenerys ze seriálu Hra o trůny. 

Terminator: Genisys

Emilia Clarke jako Sarah Connorová pravděpodobně diváky příliš neoslnila.

Najdete na Lidovky.cz