5. září 2012 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Jean-Paul Belmondo půjde v novém filmu za mříže

Jean-Paul Belmondo ve svém zatím posledním filmu Muž a jeho pes | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jean-Paul Belmondo ve svém zatím posledním filmu Muž a jeho pes | foto: Reprofoto

PAŘÍŽ Populární francouzský herec ztvární vězně v chystaném snímku režiséra Clauda Lelouche Bandits manchots (Nešikovní pobudové).

Renomovaný režisér Claude Lelouch chce snímek Bandits manchots s Jean-Paulem Belmondem natáčet v příštím roce, kdy herecká hvězda dovrší osmdesátku. Další role dostanou například Aldo Maccione a Charles Gérard. Belmondo se jako filmový herec zatím naposledy představil ve snímku Muž a jeho pes z roku 2008. 

Claude Lelouch

Režisér Claude Lelouch na Febiofestu v roce 2006

Režisér Claude Lelouch na Febiofestu v roce 2006

Svůj zřejmě největší mezinárodní úspěch zaznamenal už v roce 1966 s filmem Muž a žena: tehdy získal dva Oscary a Zlatou palmu na festivalu v Cannes.

Do sbírky jeho ocenění patří i cena Febiofestu za přínos světové kinematografii, kterou převzal v Praze v roce 2006.

Film Bandits manchots je součástí chystaného Lelouchova triptychu. Čtyřiasedmdesátiletý režisér ve svém pařížském studiu Les films 13 uvedl, že jde vždy o příběhy založené na skutečných událostech, které obohatil vlastní představivostí. Z tříletého období psaní vzešly tři filmové příběhy, v nichž na tutéž událost nahlíží svýma očima různé osoby.

Natáčení prvního filmu Salaud, on t'aime (Lidé tě milují, ničemo) má začít v lednu a hlavní roli válečného fotografa zanedbávajícího rodinu v něm má ztvárnit 69letý rocker Johnny Hallyday.

Natáčení třetího filmu L'intime conviction (Intimní předmět doličný) tvůrce zavede až do Číny, neboť má jít o milostný příběh mezi Francouzem a Číňankou.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...