21. května 2017 9:40 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

OBRAZEM: Jediný letošní koncert skupiny Kiss v Česku. Rockeři přijeli do Brna

Koncert skupiny Kiss v Brně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Koncert skupiny Kiss v Brně. | foto: Marie Stránská, MAFRA

BRNO Na brněnském výstavišti v sobotu zahrála americká rocková skupina Kiss, která vedle své hudby proslula také výstřední pódiovou show včetně charakteristického líčení a kostýmů. Byl to její jediný koncert v Česku na aktuálním turné po Evropě. Z Brna čtveřice muzikantů vyrazí do Vídně a Frankfurtu nad Mohanem.

Kiss v Brně dosud nekoncertovali, nicméně české publikum je zná poměrně dobře. Naposledy hráli v roce 2015 v Praze, bombastická komiksová show tehdy přilákala 15 000 fanoušků.

Koncert skupiny Kiss v Brně.
Brněnský koncert byl jediným letošním koncertem kapely Kiss v Česku.

Kapela vznikla v roce 1973 v New Yorku. V aktuální sestavě jsou vedle původních členů, baskytaristy a zpěváka Genea Simmonse a kytaristy a zpěváka Paula Stanleyho, také kytarista Tommy Thayer a bubeník Eric Singer.

Muzikanti na koncertech plivají oheň a falešnou krev, používají pyrotechniku. K největším hitům patří Detroit Rock City, I Was Made for Lovin’ You nebo Crazy, Crazy Nights.

Předkapela RavenEye spustila v 18:40, hlavní hvězdy večera vstoupily na pódium po 20. hodině.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz