10. dubna 2018 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Jsi uvnitř mrtvý.‘ Společnost Disney obrázkem Pinocchia pohoršila rodiče

Klasická animovaná postava Pinocchia, toho času uvnitř mrtvého. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Klasická animovaná postava Pinocchia, toho času uvnitř mrtvého. | foto: DISNEY

LOS ANGELES Společnost Disney na svém Twitterové účtu s téměř 6 miliony odběrateli zveřejnila obrázek Pinocchia s popiskem: „když ti někdo složí kompliment, ale ty jsi uvnitř mrtvý.“ Příspěvek se šířil sociálními sítěmi, sbíral negativní ohlasy a společnost Disney ho nakonec musela stáhnout.

Twitterový účet společnosti Disney je plný veselých pohádkových příspěvků s texty určenými pro děti. Poslední příspěvek s oblíbenou loutkou Pinocchiem ale z tohoto trendu vybočoval. V příspěvku s názvem „Nezáleží na tom, kdo jsi“ je obrázek klasického filmového Pinocchia z roku 1940 a k tomu temně laděný popisek „když ti někdo složí kompliment, ale ty jsi uvnitř mrtvý.“ Kontroverzní příspěvek během jednoho dne nasbíral více než 30 tisíc sdílení. Bouřili se hlavně rodiče.

„Tohle je snad nejvýraznější případ starého člověka z PR oddělení, který se chce zavděčit mládeži. Je to divné a nechutné,“ píše uživatel s přezdívkou Bean. „Je to jasné. Potřebujeme novou pohádkovou princeznu od Disneyho, která bude uvnitř také mrtvá,“ glosoval příspěvek uživatel s přezdívkou Malthspere.

Společnost Disney se k situaci nevyjádřila, ale inkriminovaný příspěvek odstranila. Postavu Pinocchia vytvořil v roce 1881 italský spisovatel Carlo Collodi. V roce 1940 pak na podle Collodiho předlohy vznikla klasická animovaná pohádka právě od společnosti Disney.

Najdete na Lidovky.cz