30. listopadu 2014 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Letní Letná v zimě? Festival chystá vánoční speciál na Výstavišti

Z představení Loser(s) souboru DaeMen. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Z představení Loser(s) souboru DaeMen. | foto: www.frantisekortman.eu

PRAHA Mezinárodní festival nového cirkusu Letní Letná připravil od 2. prosince do 12. ledna na výstavišti v pražských Holešovicích novinku - Vánoční speciál nazvaný LeDní Letná. Ve vyhřátém šapitó nabídne velkou sérii úspěšného představení Loser(s) souboru DaeMen, představení divadla VOSTO5, Cirkusu Mlejn, Vandy Hybnerové a Lucie Kašiarové, show Na stojáka, koncerty a o adventních víkendech také celodenní program pro rodiče a děti s pohádkami, koledami a vánočními výtvarnými workshopy.

“Chceme přenést cirkusovou a přátelskou atmosféru Letní Letné i do vánočního času, který je naplněn setkáváním přátel, rodin a dětí. Nabízíme magickou atmosféru představení ve vyhřátém šapito, s vůní svařáku, ověnčeným vločkami sněhu... a to nejen večer s programem pro dospělé, ale také během adventních víkendů s rodičemi a jejich dětmi,” vysvětluje ředitel festivalu Jiří Turek.

Z představení Loser(s) souboru DaeMen.

Z představení Loser(s) souboru DaeMen.

Celkem třináctkrát včetně silvestrovského speciálu bude na LeDní Letné k vidění představení Loser(s) souboru DaeMen, které mělo úspěšnou premiéru na letošní Letní Letné. Akrobatické duo DaeMen, vítězové prvního ročníku televizní soutěže Česko Slovensko má talent, oslovili uznávaného choreografa Jarka Cemerka, pod jehož vedením vzniklo představení plné vzdušné i pozemní akrobacie, současného tance, humoru a živé hudby beatboxera En.drua.

Na Mikuláše vystoupí Vanda Hybnerová a Lucie Kašiarová

Cirkus Mlejn na LeDní Letné uvede nové představení Fer Play, akrobatické pojednání o hravosti lidského druhu za přítomnosti kovu, divadlo Vosto5 pak představení Slzy ošlehaných mužů a Stand´artní kabaret. Mikulášský večer bude patřit klaunskému představení představení Angel-y, ve kterém se setkaly herečka Vanda Hybnerová a slovenská performerka Lucie Kašiarová. 6. prosince láká LeDní Letná na živé vydání stand up show Na stojáka! s Ester Kočičkovou, Richardem Nedvědem a Danielem Čechem. Na konci roku nebude chybět ani speciální novocirkusový silvestrovský program.

Lidovky.cz