8. října 2008 11:41 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Move bude zrcadlit novou hudbu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Move se již čtrvrtým rokem orientuje na nové hudební trendy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Move se již čtrvrtým rokem orientuje na nové hudební trendy. | foto: www.movefestival.eu

PRAHA Festival Move: New music Prague 2008 se orientuje především na nové trendy současné evropské hudby a mladé talentované kapely, které mají budoucnost teprve před sebou. Již tradiční událost, letos s heslem „Change your mind“, je situována do klubové scény. Zde se publikum každoročně setkává se jmény, které ačkoliv mají v zahraničí již zástupy oddaných fanoušků, v Praze teprve svoji premiéru chystají. V minulosti to byli například M83, Coldcut, La Phaze, Laurent Garnier a další.

V letošním roce se vedle etablovaných prostor klubů Roxy a Palác Akropolis bude Move poprvé pořádat i v secesním dřevěném šapitó plném zrcadel a vitráže se slavnou minulostí, tzv. Magic Mirrors. Zde se krátkodobě a exkluzivně představí umělecké objevy klubové scény zasazené do kontrastu „pohádkové minulosti“ a dnešního technosvěta. Dekoratérkou Magic Mirrors Prague bude Heather Crowtherová (alias Tombalina), výtvarnice mnoha londýnských klubů, která je zvyklá obměňovat dekorace téměř každý den.

Hiphopová kapela Hocus Pocus


Magic Mirrors (v několika různých velikostech) jsou mobilně instalovány napříč Evropou. Pro svoji neopakovatelnou atmosféru jsou využívána pro různé festivaly, kulturní a výjimečné události. V Holešovicích bude šapitó stát až do 29. října a kromě interpretů festivalu Move se v něm představí řada dalších umělců.

Zajímavá hudební spojení
Zahraničními hosty festivalu Move budou kytaroví Hushpuppies z Francie (16. října v Roxy), ovlivnění britským rockem a popem 60. let, jejich krajané z instrumentální hiphopové kapely Hocus Pocus (18. října v Paláci Akropolis) a jazz-funkové formace Ozma (16. října v Magic Mirrors) nebo v Česku poměrně často koncertující reggae kapela King Banana z Německa. Ti tentokrát vystoupí v doprovodu zpěvačky Marlene Johnsonové (17. října v Paláci Akropolis).

Hushpuppies


Z domácích interpretů v rámci festivalu vystoupí mimo jiné Yvonne Sanchezová, jež představí svou novou desku My Garden, Afrodisiak, kombinující reggae a raggamuffin s hiphopem, nebo „garážový post-punkový gang“ Secret9Beat. Kompletní program je k nalezení na webu Movefestival.eu.jk, Lidové noviny
  • 1Diskuse
Máte doma nebezpečné hračky?
Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled a újmy se projeví klidně až za dlouho. Přitom jsme jen chtěli udělat svým dětem radost.