29. března 2017 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Možná už nikdy nepojedu na turné.‘ Adele na Novém Zélandu šokovala fanoušky

Britská zpěvačka Adele.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britská zpěvačka Adele. | foto: Reprofoto

AUCKLAND Známá britská zpěvačka Adele po koncertu v novozélandském Aucklandu publiku oznámila, že zvažuje, že už nikdy nevyjede na koncertní turné. Prý to není její parketa a zároveň má pocit, že je díky koncertování a potleskům příliš zranitelná.

„Ve věcech koncertních šnůr nejsem dobrá. Jediným důvodem, proč jsem kdy na nějaké turné vyjela, jste vy. Díky aplausům si přijdu zranitelná,“ řekla Adele šokovaným 40 tisícům fanoušků na stadionu Mount Smart. Zprávu o tom přinesl New Zealand Herald.

Koncert v Aucklandu byl jedním z posledním na patnáctiměsíční koncertní šňůře k albu 25, kterou talentovaná zpěvačka absolvovala. Náročný režim i neustále cestování si zřejmě vybralo svou daň. Podobnou větu o nejistotě budoucího koncertování pronesla i na koncertě v australském Perthu (27. února), ale zde do podrobností nezabíhala. Michael Coppel, promotér koncertů Adele pro Austrálii a Nový Zéland, sdělil proaustralské News Corp Media: „Už ji tu dost možná nikdy neuvidíme. Řekla to dost jasně a tuhle tour absolvovala hlavně kvůli ohromnému úspěchu alba 25 a žádostem fanoušků.“

Britská zpěvačka Adele - už svým debutem se atakovala žebříčky ostrovní hudby
Adele nezakryla své emoce při přebírání ceny za celosvětový úspěch.


Jen v Austrálii se na koncerty k albu 25 prodalo na 600 tisíc lístků. Srovnatelný počet prodali Dire Straits v roce 1986 a domácí AC/DC na turné Black Ice v roce 2010. AC/DC ale koncertů měli jedenáct, zatímco Adele dosáhla na stejné množství jen osmi koncerty.

Debutová deska 19 dnes osmadvacetileté Adele (vlastním jménem Adele Laurie Blue Adkins) se dostala na první místo britské prodejnosti. Od té doby zpěvačka dobývá hudební svět. V roce 2102 za píseň Skyfall, která se objevila ve stejnojmeném filmu s Jamesem Bondem, dostala Grammy i Oscara. Samotných ocenění do dnešního dne získala zpěvačka okolo sto padesáti, z toho ohromujících 15 cen Grammy.

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz