20. září 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Na hraně morálky. Na úspěšnou minisérii Spravedlnost naváže Stockholmský syndrom

Viktor Mojžíš (David Švehlík) právě vychází z vězení. Minisérie Stockholmský... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Viktor Mojžíš (David Švehlík) právě vychází z vězení. Minisérie Stockholmský... | foto: Česká televize

PRAHA Může jeden jediný výstřel rozhodnout o tolika lidských osudech? Bývalý policista (David Švehlík) se vydává po stopách unesené dívky a neštítí se při tom téměř ničeho.

Viktor Mojžíš (David Švehlík) je bývalým policistou, který omylem postřelí svého kamaráda a kolegu Jindřicha Oseckého (Martin Finger). Mojžíš se dostane do vězení, kde si prožije peklo. Po návratu musí navíc Oseckému platit tučné odškodné. K tomu ho ještě tíží alimenty za dceru, která se k němu již ani nehlásí. Pro Mojžíše to znamená konec v existenční krizi a možnou sebevraždu. V tom ale Osecký přichází se spásným řešením - je ochoten Mojžíšovi peníze odpustit, pokub bývalý policista najde a zachrání jeho dceru Kláru z rukou překupníků.

Jindřich Osecký (Martin Finger) na procházce se psem. Minisérie Stockholmský...
Viktor Mojžíš (David Švehlík) právě vychází z vězení. Minisérie Stockholmský...

„I když se na začátku má postava s hlavním hrdinou vlastně jen náhodně setkává, má to pro oba fatální následky. Osudy Jindřicha a Viktora se po letech znovu zkříží a mají tak šanci definitivně vyrovnat účty z dávné tragédie. Jindřich je totiž otcem Kláry, která se stala obětí takzvaného obchodu s bílým masem,“ prozrazuje Martin Finger, představitel Oseckého.

„Stockholmským syndromem volně navazujeme na minisérii Spravedlnost. Především tématem. Opět totiž stavíme hrdiny příběhu nejen na hranu zákona, ale často i na hranu vlastního svědomí a morálky. Přesto je obtížné jednoznačně odsoudit to, jak se v těchto situacích zachovají,“ říká kreativní producentka minisérie Kateřina Ondřejková. Režisérem Stockholmského syndromu je pak Dan Svátek (Usměvy smutných mužů, Hodinu nevíš...). První klapka padla začátkem září v Opavě, štáb natáčí v lokacích v Ostravě a Havířově, pak se přesune do Beskyd a Prahy. Datum televizní premiéry zatím známé není.

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.