10. dubna 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Nahotinky a sprostá slova. Nová Pobřežní hlídka nebude sázet na nostalgii

Snímek Pobřežní hlídka 2017. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Pobřežní hlídka 2017. | foto: Paramount Pictures

Očekávaný filmový remake populárního seriálu o kalifornských záchranářích bude jiný, než původní televizní předloha. V rozhovoru to prozradil představitel hlavní role Dwayne „The Rock“ Johnson. Podle všeho bude film více dospělou akční jízdou, než záchranářskou odyseou. Snímek Pobřežní hlídka bude mít českou premiéru 15. června.

Charismatický Mitch Bouchannon (David Hasselhoff) a sex symbol C. J. Parker (Pamela Anderson) běží ve zpomalených záběrech po kalifornské pláži. Seriál Pobřežní hlídka, který se vysílal mezi lety 1989 a 2001, byl idilickým zobrazením života amerického záchranáře okořeněným osobními vztahy a dramaty. Vidět všech 242 dílů by zabralo něco přes týden nepřetržitého sledování. Na vrcholu slávy se na každý díl dívala více než miliarda diváků a seriál byl překládán do patnácti jazyků.

V novém remaku Hasslehoffa vystřídal známý americký wrestler a herec Dwayne Johnson. Jeho Bouchannon má o poznání více svalů a nebojí se rozdávat pěsti do všech směrů. Ve dvojici ho doplní Zac Effron jako Matt Brody (v původní předloze hrán Mattem Charvetem). Vrátí se i C.J. Parker (Kelly Rohrbach). Postavy ale patrně budou to jediné, co zůstane na svém místě.

Snímek Pobřežní hlídka 2017.
Snímek Pobřežní hlídka 2017.

„Jsme o hodně sprostší, než seriál kdy byl. Pobřežní hlídka byl rodinný seriál, který televize mohly dávat přes den. To my udělat nemůžeme,“ řekl v rozhovoru pro britský deník The Sun Dwayne Johnson. „Hodně jsme se snažili, aby bylo vidět co nejvíce kůže - prsa, zadky, břišní svaly. Děj byl také důležitý, nechápejte mě špatně, ale stejně důležité bylo udělat, aby bylo na co koukat při těch zpomalených záběrech,“ dodává. Údajně se v novém filmu také hodně nadává, což je něco, co by v rodinné show na přelomu osmdesátých a devadesátých let těžko prošlo.

Už z trailerů je navíc patrné, že Pobřežní hlídka v roce 2017 bude mnohem akčnější, výbušnější a půjde tak bok po boku hollywoodským akčním filmům.

Najdete na Lidovky.cz