16. března 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Neo, jsi už podruhé vyvolený‘. Studio Warner Bros. předělává první Matrix

Matrix. Hlavní role ve filmu ztvárnili (zleva) Carrie-Anne Mossová, Keanu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Matrix. Hlavní role ve filmu ztvárnili (zleva) Carrie-Anne Mossová, Keanu... | foto: Reprofoto

LOS ANGELES / PRAHA Studio Warner Bros. podle informací magazínu The Hollywood Reporter natáčí novou verzi kultovního snímku Matrix z roku 1999. Hlavní roli vyvoleného Nea by měl hrát afroamerický herec Michael B. Jordan. Sestry Wachowské, autorky původní trilogie, se na natáčení nepodílí. Zatím není známo, zda studio předělá i další dva filmy trilogie.

Lidstvo žije v simulované realitě. Nikdo netuší, že existuje skutečný svět, kde jsou těla lidí využívána pro energii. Počítačový programátor Neo (Keanu Reeves) se pomalu dozvídá pravdu, až se z něj stane jediná naděje lidstva na přežití. Ve snímku Matrix z roku 1999 hrálí ještě třeba Lawrence Fishbourne, Carrie-Ann Mossová a Hugo Weawing. Kultovní první díl (snímek navíc vyhrál čtyři Oscary) se dočkal ještě dvou pokračování - Matrix Reloaded a Matrix Revolution, které oba vyšly v roce 2003.

Keanu Reeves ve filmu Matrix (1999)
Matrix. Hlavní role ve filmu ztvárnili Keanu Reeves a Carrie-Anne Mossová.

Herec Michael B. Jordan je znám z rolí ve filmech Creed, Fantastická čtyřka a Fruitvale. Podle informací The Hollywood Reporter musí ale herec dokončit ještě několik jiných projektů, než se Matrixu bude moci plně věnovat. Zbytek obsazení zatím znám není. Keanu Reves v rozhovoru pro Yahoo Movies řekl, že by přistoupil na točení dalšího dílu, ale jen když se na něm budou znovu podílet sestry Wachowské (dříve bratři Wachowští). Ty ovšem na nové verzi snímku spolupracovat nebudou, ačkoliv je nepravděpodobné, že by s nimi studio film alespoň nekonzultovalo.

Najdete na Lidovky.cz