24. listopadu 2017 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Nezasloužíš si kulku.‘ Herečka Uma Thurmanová prolomila mlčení o Weinsteinovi

Herečka Uma Thurmanová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herečka Uma Thurmanová. | foto: Reuters

LOS ANGELES Herečka Uma Thurmanová ve čtvrtek, na americký Den díkůvzdání, zveřejnila na svém Instagramu útočný příspěvek proti Harveymu Weinsteinovi. Tím prolomila své mlčení a zároveň pravděpodobně avizovala, že se svěří s celým příběhem.

„Šťastný Den díkůvzdání všem (kromě tebe Harvey Weinsteine a vás všech zlých konspirátorů. Jsem ráda, že je ten proces s vámi pomalý, kulku si nezasloužíte),“ napsala hvězda série Kill Bill na svůj Instagram.

23.listopadu 2017 v 21:58, příspěvek archivován: 24.listopadu 2017 v 12:49

Uma Thurmanová spolupracovala s producentem Harveyem Weinsteinem na sedmi filmech, včetně snímků Pulp Fiction a Kill Bill. Herečka ve virálním videu z října říkala, že je příliš naštvaná na to, aby o Weinsteinovi mluvila. Podle amerických médií tím nepřímo potvrdila, že i ona byla obtěžována.

Svým instagramovým příspěvkem přerušila toto ticho a pomocí hastagu #metoo potvrdila i to, že se opravdu obětí stala. Příspěvek ukončila slovy „zůstaňte na příjmu“ (stay tuned), která dávají tušit, že Uma Thurmanová plánuje zveřejnit víc informací.

Uma Thurman ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí
Snímek Batman a Robin. Poison Ivy (Uma Thurman).

„Ahoj Umo. Vítej,“ napsala ji pod příspěvek herečka Rose McGowanová. McGowanová byla mezi prvními z více než čtyřiceti žen, které obvinily producenta Harveyho Weinsteina ze sexuálního obtěžování. To byl katalyzátor událostí, které vedly i k startu kampaně MeToo.

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.