5. února 2018 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

O přestávce s Hanem Solem. Super Bowl představil ukázky na očekávané filmy

Jennifer Lawrenceová jako agentka Dominka Jegorovová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jennifer Lawrenceová jako agentka Dominka Jegorovová. | foto: CinemArt

LOS ANGELES Filmoví distributoři využívají toho, že finále ligy amerického fotbalu, takzvaný Super Bowl, je jednou z nejsledovanějších televizních událostí sezóny. Při této příležitosti společnosti zveřejňují nové trailery na nejočekávanější filmy roku. Přinášíme vám výběr toho nejlepšího.

Solo: A Star Wars Story

Snímek o nejslavnějším vesmírném pašerákovi byl ohrožen, když od projektu odešli režiséři Phil Lord a Christopher Miller. Ron Howard, který je nahradil, ale snímek patrně dotáhl do zdárného konce. Krátký teaser předvedl klasickou starwarsowskou akci plnou vznášedel a blasterů. Divákům se naskytl i krátký pohled na hvězdné obsazení filmu v podobě Woodyho Harrelsona, Emilie Clarkeové nebo Donalda Glovera.
Premiéra v českých kinech: již 24. května

Mission Impossible - Fallout

Agent Ethan Hunt (Tom Cruise) si dovolenou nebere! V šestém dílu explozivní série je ve hře plutonium a záchrana celé planety. Tom Cruise, pravděpodobně i otřesený z neúspěchu Mumie, dal do natáčení vše - to ostatně předvedl i při jednom z kaskadérských kousků, kdy si v zápalu scény zlomil kotník.
Premiéra v českých kinech: 2. srpna

Mrakodrap (Skyscraper)

Dwayne „The Rock“ Johnson patří k akčním filmům jako plný zásobník do automatické pistole. Mrakodrap je další jízdou tohoto filmově vytíženého wrestlingového zápasníka. Mrakodrap z ukázky působí jako retro návrat k akčním klasikám Bruce Willise nebo Sylvestera Stalloneho.
Premiéra v českých kinech: 12. července

Jurský svět: Zánik říše

Nová ukázka na Jurský svět skládá na začátku poctu úplnému počátku série, původnímu Jurskému parku (1993). Owen Grady (Chris Pratt) se setká snad se vším, co mohou druhohory nabídnout. To včetně vybuchujících sopek a hrozícího zániku druhů. Pravěk neskončil, pravěk trvá.
Premiéra v českých kinech: 21. června

Avengers: Infinity War

Zkuste si všechny ty superhrdiny spočítat! Nová ukázka na očekávané Avengers představila hlavně hvězný tým všech Marvelovských hrdinů. I když akce šla tentokrát stranou, plejáda známých tváří určitě nenechá žádného komiksového fanouška v klidu.
Premiéra v českých kinech: 26. dubna

Rudá volavka (Red Sparrow)

Tady půjde hlavně o hlavní herecký výkon Jennifer Lawrenceové v roli smrtonostné agentky Dominiky Jegorovové. Darren Arronofský naservíruje divákům poctivé špionské drama plné intrik a ruského přízvuku.
Premiéra v českých kinech: 1. března