Úterý 9. března 2021svátek má Františka 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Oživené výlohy. Umělci spjatí s La Putykou v centru Prahy upozorní na zavřené obchody i trpící kulturu

Cirk La Putyka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cirk La Putyka. | foto: Cirk La Putyka

PRAHA Soubor Cirk La Putyka v rámci iniciativy #kulturunezastavis přichází s akcí Oživené výlohy, v rámci které ve výlohách vybraných podniků v centru Prahy vystoupí ve čtvrtek 21. ledna od 17 hodin herci, akrobati i hudebníci spjatí s tímto souborem nového cirkusu.

„Kultura a zavřené obchody, obchody a zavřená kultura. Je nás hodně. Jsme v dost podobné situaci. Ale rozhodli jsme se, že spojíme síly, že to nevzdáme, i když k tomu spousta z nás nemá daleko. Chceme se navzájem podpořit. Chceme se podržet. Chceme společně ukázat, že potřebujeme pomoc,” vysvětluje principál souboru Cirk La Putyka Rosťa Novák.

Výdejní okénko kultury, za kterým stojí soubor Cirk La Putyka.
Výdejní okénko kultury, za kterým stojí soubor Cirk La Putyka.

„Je smutné, že spousta z nás zůstává odkázána jen a pouze na vás, na zákazníky, diváky, posluchače, konzumenty. Přijďte nás podpořit. Kupte si jedno latte nebo knihu z e-shopu a k tomu jeden umělecký zážitek,“ dodává. 

La Putyka čtvrteční akci pojímá i jako výzvu pro ostatní umělce a zavřené podniky. Ve výlohách může přece vystoupit se svým kouskem umění každý. 

Ze zatím potvrzených uměců se představí Andrej Rády, Erika Stárková, Zbyněk Šporc, Iby Pop, Michal Štulík a další. Přesné adresy i mapu najdou zájemci na sociálních sítích souboru. V plánu je pokračování Oživených výloh i v dalších týdnech.

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!