10. května 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Praha jak ji neznáte už podruhé. Vyšlo pokračování oblíbeného bestselleru

Petr Ryska - Praha neznámá II. Procházky po netradičních místech a zákoutích. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Ryska - Praha neznámá II. Procházky po netradičních místech a zákoutích. | foto: Grada

PRAHA V nakladatelství Grada vyšla kniha Praha neznámá II spisovatele Petra Rysky, který si v roce 2013 založil stejnojmenný blog. Pokračování úspěšné knihy nabídne čtenáři další tipy na místa, která v běžných průvodcích nenajdete.

Kniha začíná procházkou po Tiché Šárce, kdy čtenáře autor provede po staveních, vilách a usedlostech. Staré Střešovice jsou zase unikátním mixem průchodů, chodeb a schodišť, které v Praze nemá obdoby. Praha nabízí i několik trampských osad, které zdaleka nejsou výsadou prostorů mimo měst - stačí se porozhlédnout podél toku Berounky v Radotíně. Publikace končí zastavením se u dubských rybníků.

Petr Ryska - Praha neznámá II. Procházky po netradičních místech a zákoutích.

Petr Ryska - Praha neznámá II. Procházky po netradičních místech a zákoutích.

První díl z roku 2016 se stal bestsellerem. Petr Ryska, jeho autor, provozuje od roku 2013 blog Praha neznámá, kde virtuálně bere zájemce na málo či vůbec známá pražská místa. Kromě webu projekt Praha neznámá organizuje i komentované prohlídky.

Jan Ryska
Praha neznámá II - procházky po netradičních místech a zákoutích

Datum vydání: 27. 04. 2017

ISBN: 978-80-271-0417-8

Formát / stran: 163×235, 232 stran
Doporučená cena: 319 Kč

Najdete na Lidovky.cz