16. července 2015 11:23 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Představiteli majora Zemana selhalo srdce a je v nemocnici

Protagonisté seriálu 30 případů majora Zemana Vladimír Brabec a  Jaroslava Obermaierová na křtu knihy o tomto televizním díle, říjen 2005 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Protagonisté seriálu 30 případů majora Zemana Vladimír Brabec a Jaroslava Obermaierová na křtu knihy o tomto televizním díle, říjen 2005 | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Už potřetí měl herec Vladimír Brabec problémy se srdcem a skončil v nemocnici. Týdeník Sedmička dokonce upozornil na to, že jednaosmdesátiletý herec byl několik dní v kómatu. Podle informací Revue iDNES.cz se však již cítí lépe.

„Ještě úplně neskáču přes kaluže, ale už jsem jednou nohou na suchém místě,“ řekl ke svému zdravotnímu stavu známý herec. „Cítím se dobře, mám tu okolo sebe samé krásné, hodné sestřičky, ale kdybych nemusel být v nemocnici, tak bych tu raději nebyl,“ řekl herec serveru iDNES.cz. Zatím sám netuší, kdy ho z nemocnice propustí.

Není to poprvé, co má Vladimír Brabec srdeční problémy. V roce 1974 ho zasáhl infarkt přímo při představení v Národním divadle. Po dalším srdečním kolapsu v roce 2002 dostal trojitý bypass.

Vladimír Brabec se nejvíce proslavil rolí majora Zemana v televizním seriálu. Během své kariéry i hodně daboval. Jeho hlas je možné slyšet například ve filmech se Seanem Connerym či Jackem Lemmonem.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz