25. června 2019 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Přežívání v ledové pustině. George Clooney si vůbec poprvé zahraje v postapokalyptickém filmu

Herec George Clooney | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec George Clooney | foto: Andy Gotts/Greenpeace

Chystaný snímek Dobré ráno, Půlnoci (Good Morning, Midnight) podle úspěšného sci-fi románu bude Clooney také režírovat. O scénář napíše Mark L. Smith (REVENANT Zmrtvýchvstání). Natáčení začne v říjnu.

Astronoma Augustina (George Clooney) hvězdy fascinují natolik, že o všechno ostatní ztratil zájem. Pracuje v odlehlém středisku na Arktidě, které musí být kvůli katastrofické události evakuováno. Augustine ale odmítne své stanoviště opustit. Sám je jen do chvíle, kdy objeví záhadné dítě Iris, které přišlo odněkud z ledu. Ve stejné chvíli se kapitán Sully vrací z vesmírného letu z Jupiteru, když je veškeré spojení se Zemí přerušeno. Jediný, kdo se Sullymu ozve, je právě Augustine...

Generál Scheisskopf (George Clooney) se nebojí zařvat. Seriál Hlava 22 (2019).
George Clooney a jeho manželka právnička Amal Clooneyová.

Románová předloha spisovatelky Lily Brooks-Daltonové zatím česky nevyšla, ve Spojených státech je ale bestsellerem. Režírovat bude Clooney, který má na svém kontě již šest režijních zářezů. Za snímek Dobrou noc a hodně štěstí (2005) byl nominován i na Oscara za režii. Scenárista Mark L. Smith dříve pracoval hlavně na hororových snímcích jako Motel smrti (2007). Výrazně na sebe upozornil až scénářem k trojnásobně oscarovému filmu REVENANT Zmrtvýchvstání (2015) s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. 

„Po dvaceti letech spolupráce si nedokážu představit nikoho, kdo by tento příběh k životu přivedl lépe. Románová předloha je krásná a dojemná, Smithův scénář je úžasně napsaný. Ve svém jádru je to příběh o lidské nátuře a jsem si jist, že si ho naši diváci oblíbí. Úplně stejně jako jsem si ho oblíbil já, když jsem ho poprvé četl,“ sdělil Scott Stubber, vedoucí filmového oddělení Netflixu.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.