Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

George Clooney je druhou nejvýdělečnější celebritou za poslední rok

Lidé

  6:20
PRAHA - Magazín Forbes v pondělí zveřejnil žebříček 100 nejvýdělečnějších celebrit za uplynulý rok. Horní stovka nashromáždila za posledních dvanáct měsíc před zdaněním jmění v hodnotě 6,3 miliardy dolarů, což je o 22 % více než minulý rok. Na předních příčkách se umístil mimo jiné americký herec George Clooney nebo boxer Floyd Mayweather.

Herec George Clooney foto: Andy Gotts/Greenpeace

Celkem jedenáct celebrit za uplynulý rok podle magazínu Forbes získalo jmění přes 100 milionů dolarů. Na čele žebříčku se nachází bývalý americký boxer Floyd Mayweather, který své jmění rozšířil o 285 milionů dolarů před zdaněním. A to téměř výhradně díky souboji z loňského srpna s Conorem McGregorem. Jeho roční zisk je však až devátý nejvyšší za dvacet let existence žebříčku.

Deset nejvýdelečnějších celebrit za poslední rok

 • Floyd Mayweather (285 milionů dolarů)
 • George Clooney (239 milionů dolarů)
 • Kylie Jenner (166,5 milionů dolarů)
 • Judy Shiendlin (údaj chybí)
 • Dwayne Johnson (124 milionů dolarů)
 • U2 (118 milionů dolarů)
 • Coldplay (115,5 milionů dolarů)
 • Lionel Messi (111 milionů dolarů)
 • Ed Sheeran (110 milionů dolarů)
 • Christiano Ronaldo (108 milionů dolarů)

Americký herec George Clooney se umístil na druhém místě, za loňský rok získal 239 milionů dolarů. Clooneyho příjmy pocházejí zejména z prodeje firmy na tequillu Casamigos, kterou herec založil. Na třetím místě se umístila Kylie Jennerová se ziskem 166,5 milionu dolarů zejména ze svého kosmetického impéria. Jennerová je zároveň nejmladší členkou seznamu.

Mezi další zástupce herecké branže v žebříčku patří mimo jiné Dwayne Johnson (5. místo), kterého vysoko vynesly zisky z filmu Jumanji: Vítejte v džungli. První dvacítku uzavírá Robert Downey Junior (81 milionů dolarů), který nejvíce zbohatl na honorářích z filmů s Iron Manem.

Nejvýše umístěnými hudebníky je irská skupina U2 na šestém místě, která vloni podnikla turné ke třicátému výročí založení. Jen o příčku pod nimi se umístila kapela Coldplay. Ed Sheeren v letošním žebříčku drží 9. místo a je nejvýše umístěným sólově hrajícím hudebníkem. Nováčkem v žebříčku je například kapela Imagine Dragons na 89. místě (36,5 milionu dolarů).

1) Floyd Mayweather. Tento boxer je nejbohatším sportovcem počtvrté za...
Kylie Jenner

Na žebříčku se nacházejí i fotbalisté (Lionel Messi a Christiano Ronaldo), osobnosti rozhlasové a televizní zábavy (Howard Stern, 13. místo, 90 milionů dolarů; Ellen DeGenres, 15. místo, 87,5 milionu dolarů) nebo spisovatelé (například J.K.Rowlingová, 42. místo, 54 milionů dolarů). V žebříčku se stále drží i Dr. Dre (98. místo, 35 milionů dolarů), který byl v roce 2014, kdy jeho společnost Beats Electronics koupil Apple, na 1. místě s historicky nejvyšším ziskem 620 milionů dolarů za rok.

Forbes zveřejnil žebříček sta nejlépe placených celebrit, a to za období od 1. června 2017 do 1. července 2018. Odhady jmění jsou založené na údajích z několika společností, například z IMDB, SoundScan nebo Nielsen ale i na rozhovorech s obchodními experty i s hvězdami samotnými. V letošním žebříčku se nacházejí zástupci 17 zemí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!