16. března 2017 8:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Projekt České století ukončí velkolepá umělecká výstava v Galerii Lucerna

Výstava České století v komixu - plakát. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výstava České století v komixu - plakát. | foto: České století

PRAHA Televizní seriál z produkce České televize a později i devítidílná komiksová série - České století mapuje klíčové okamžiky českých dějin dvacátého století. Projekt spisovatele a historika Pavla Kosatíka teď uzavře výstava s díly výtvarníků, kteří se podíleli právě na komiksové sérii.

Instalace výstavy České století v komiksu se nespolehne na tradiční vystavování komiksových stran, ale umožní autorům ukázat návštěvníkům všechny fáze tvorby. Skici, podkresy, koláže, kresba tuší i digitální koloring budou svázané rámy i volně vypuštěné na výstavní plochu. Toto organické zacházení s výstavním prostorem doplní velkoformátové tisky na sklech galerie, čtecí koutek, desková hra a 2D objekty některých aktérů v životní velikosti.

Autory komiksů pojednávajících o vrcholech našich moderních dějin (vznik Československé republiky, Charta 77, Sametová revoluce) i pádech v rukou Hitlera, Gottwalda a Brežněva je devět předních českých komiksových tvůrců hned dvou generací: Ticho 762, Vojtěch Mašek, Marek Rubec, Vojta Šeda, Dan Černý, Karel Jerie, Jiří Husák, Štěpánka Jislová a Karel Osoha.

Výstava České století v komiksu

Galerie Lucerna
30. 3. – 18. 4. 2017
Otevřeno Po–Pá 16–22 h, vstup zdarma

Vernisáž a beseda s tvůrci 29.3. od 18:00

Výstava České století v komixu - plakát.

Výstava České století v komixu - plakát.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz