21. února 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Pryč s tou krysou! Fanoušek chce nechat ze Scorseseho Skryté identity odstranit hlodavce

Jack Nicholson a Leonardo DiCaprio ve filmu Skrytá identita (2006) Režie:... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jack Nicholson a Leonardo DiCaprio ve filmu Skrytá identita (2006) Režie:... | foto: Warner Bros.

Snímek Skrytá identita (The Departed) vyhrál v roce 2007 režiséru Martinu Scorseseovi prvního Oscara za režii. Adam Sacks, fanoušek filmu, slíbil, že nechá z filmu digitálně odstranit poslední, kontroverzní scénu. Jeho kampaň na webu Kickstarter splnila svůj cíl za jediný den. Sacksův slib ožil i na sociálních sítích.

Snímek Skrytá identita vypráví příběh dvou informátorů na opačných stranách barikády. Colin Sullivan (Matt Damon) je špeh, kterého irská mafie nasadila k Massachusettské státní policii. Billyho Costigana (Leonardo DiCaprio) zase policie nasadí k irské mafii. Ve hvězdně obsazeném snímku si dále zahráli Jack Nicholson, Mark Wahlberg, Martin Sheen, Ray Winstone nebo Alec Baldwin. Film končí závěrečnou scénou, ve které běží na plátně velká krysa. Zdánlivě nesmyslný záběr má podle všeho symbolizovat politickou a kriminální korupci. I tak se ale v době svého uvedení stal terčem kritiky

Adam Sacks slibuje, že nechá scénu digitálně odstranit. Založil kickstarterovou kampaň, ve které napsal, že na to potřebuje minimálně 4 tisíce dolarů. Ostatní fanoušci byli zřejmě stejného názoru a Sachs požadovanou částku vybral za jediný den. Celá kampaň poběží ještě dalších 28 dní. 

Sacks pochopitelně nemůže slíbit, že pozmění všechny kopie filmu. V popisu kampaně uvádí, že rozdá padesát blu-ray disků s upravenou verzí filmu těm, kteří darují 70 a víc dolarů. I to by ho ale s největší pravděpodobností dostalo do právního křížku se studiem Warner Bros., které film v Americe kromě produkce i distribuovalo. 


Sacksův nápad nicméně žije i na sociálních sítích pod označením  #erasetherat, neboli „vymaž tu krysu“.

20.února 2019 v 18:50, příspěvek archivován: 21.února 2019 v 14:44

This is important. Adam cares deeply about this and so should you. #thedeparted #erasetherat https://t.co/QXmj516bCw

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz