16. dubna 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Rodinka ztracená ve vesmíru. Nový seriál je již třetí verzí jednoho příběhu

Fascinující rozmanitá příroda. Seriál Lost in Space (2018). Tvůrci: Matt Sazama... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fascinující rozmanitá příroda. Seriál Lost in Space (2018). Tvůrci: Matt Sazama... | foto: NETFLIX

Někde na neznámé planetě Rodina Robinsonových se shodou náhod octne na obyvatelné, ale neznámé planetě. Musí se naučit žít s vědomím, že se z planety již nikdy nemusí dostat. Seriál Lost in Space (Ztraceni ve vesmíru) je novou verzí stejnojmenného seriálu z roku 1965 a hollywoodského filmu z roku 1998.

K Zemi se blíží velké vesmírné těleso, které se s ní nevyhnutelně srazí. Lidé sestrojí sérii vesmírných raket, které mají lidstvo zachránit tím, že ho přemístí na Jupiter, nový domov pozemšťanů. Raketu rodiny Robinsonových ale po cestě napadnout mimozemští roboti a přemístí ji skrze vesmírnou trhlinu. Raketa tak ztroskotá na neznámé planetě v neznámém koutu vesmíru. Maureen Robinsonová (Molly Parkerová) je vedoucí celé vesmírné mise a John Robinson (Toby Stephens), její manžel, je ostřílený mariňák. Rodina Robinsonových se tak pochopitelně postaví do čela přeživších a snaží se trosečníky z planety dostat.

Za seriálem stojí dvojce Matt Sazama a Burk Sharpless (oba stojí za snímky jako Bohové Egypta nebo Poslední lovec čarodějnic). Seriál měl premiéru snad symbolicky na „nešťastný pátek“ pátek 13. dubna. První recenze na Lost in Space vyzdvihují hlavně vizuální stránku, která si podle všeho nezadá s vysokorozpočtovými hollywoodskými filmy.

Robinsonovým půjde o život. Seriál Lost in Space (2018). Tvůrci: Matt Sazama a...
Manželé Robinsonovi jsou dokonale sehraní. Seriál Lost in Space (2018). Tvůrci:...

Zajímavostí je, že seriál je již třetí verzí jedné předlohy. Za první verzí, seriálem který běžel mezi roky 1965 až 1968, stál režisér a scenárista Irwin Allen (Skleněné peklo, Dobrodružství Poseidonu). Podle dnešních měřítek šlo o spíše komediální podívanou pro celou rodinu.

 Novou verzi příběhu přinesl v roce 1998 celovečerní film režiséra Stephena Hopkinse (Nebezpečná hra, Predátor 2). Snímek nabídl o poznání temnější tón příběhu a lákal na hvězdy, jakým byly Gary Oldman, William Hurt nebo Matt LeBlanc. Snímek ale kritiku příliš neohromil. Nový seriál od Netflixu je tak již třetí verzí, remakem remaku.

Najdete na Lidovky.cz