6. října 2016 16:47 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Nestárnoucí Rolling Stones vydají v prosinci nové studiové album

Na vernisáž si Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood a Charlie Watts, jimž... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na vernisáž si Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood a Charlie Watts, jimž... | foto: Reuters

Rocková kapela Rolling Stones oznámila, že 2. prosince vydá nové studiové album s názvem Blue & Lonesome, uvedla agentura AP. Předchozí kolekce nových skladeb slavné britské skupiny nazvaná A Bigger Bang vyšla v roce 2005. Doba mezi alby byla nejdelší pauzou mezi novými nahrávkami kapely od jejího vzniku v roce 1962.

Na novém albu se „stouni“ vracejí ke stylu blues, se kterým kdysi začínali. Nahrávání ve studiu British Grove Studios v západním Londýně trvalo slavné čtveřici jen tři dny. Na dvou z celkem 12 písní si zahrál i britský hudebník a bluesový mistr Eric Clapton, dodala AP.

Rockoví veteráni Keith Richards, Mick Jagger, Charlie Watts a Ron Wood se proslavili hity jako Jumpin’ Jack Flash, Bitch, Honky-Tonk Women, Midnight Rambler, Gimme Shelter, Sympathy for the Devil, You Can’t Always Get What You Want a (I Can’t Get No) Satisfaction. Nezdolná čtveřice, v níž nejmladšímu členovi bude příští rok 70 let, také dál úspěšně koncertuje.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?