16. března 2018 21:26 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Šéf organizace udělující Oscary Bailey čelí obvinění z obtěžování

JOHN BAILEY, ŠÉF AMERICKÉ AKADEMIE FILMOVÉHO UMĚNÍ A VĚD (AMPAS) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy JOHN BAILEY, ŠÉF AMERICKÉ AKADEMIE FILMOVÉHO UMĚNÍ A VĚD (AMPAS) | foto: Reuters

LOS ANGELES Obviněním z nevhodného sexuálního chování k ženám čelí i John Bailey, šéf americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), která uděluje prestižní ceny Oscar. Tvrdí to magazíny The Hollywood Reporter a Variety. AMPAS a ani Bailey zprávu zatím nijak nekomentovali, napsala agentura Reuters.

Filmová akademie podle informací zmíněných magazínů proti Baileymu obdržela tři obvinění ze sexuálního obtěžování a případy prověřuje. Podrobnosti ale známé nejsou. Pětasedmdesátiletý režisér Bailey byl do čela AMPAS zvolen loni v srpnu.

Ve Spojených státech v posledních měsících veřejně vystoupila řada žen, které vznesly obvinění ze sexuálního obtěžování či znásilnění. Kauzu, která se týká nejen filmu, ale i hudby či politiky a médií, rozpoutala aféra producenta Harveyho Weinsteina, kterého ze znásilnění obvinilo několik žen.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!