10. června 2019 16:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Seriál podle románu Dana Browna. Robert Langdon bude řešit záhady v televizi

Robert Langdon (Tom Hanks) a Sienna Broksová (Felicity Jonesová). Snímek... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Robert Langdon (Tom Hanks) a Sienna Broksová (Felicity Jonesová). Snímek... | foto: Falcon

PRAHA  Americká televize NBC připravuje seriál jménem Langdon. Ten bude postaven na románu Ztracený symbol spisovatele Dana Browna. Není známo, jak bude seriál propojen s filmovou trilogií Rona Howarda nebo jestli bude do projektu zapojen herec Tom Hanks.

Robert Langdon, profesor na Harvardu, je snad největší světovou kapacitou přes symboly. Pomáhal vyřešit již celou řadu převážně náboženských nebo okultních záhad. Teď je to ale osobní, protože mu někdo unesl blízkého přítele, bývalého učitele. Langdona si najme CIA a již od počátku je jasné, že tady nejde jen o běžný únos. Profesor se znovu pouští do souboje s časem. Jak již bylo řečeno, příběh seriálu vychází z románu Ztracený symbol (česky 2010, Argo). 

Tady se tvoří dějiny. Robert Langdon a Sophie Neveuová odhalují „největší...
Robert Langdon (Tom Hanks) a Sienna Broksová (Felicity Jonesová). Snímek...

Podle magazínu Deadline se o seriál postará dvorní scenárista televize NBC Daniel Cerone (seriály Constantine nebo Černá listina). Televize si chce na získané licenci záležet a údajně najala hned několik produkčních společností, které spolu budou spolupracovat. Výkonným producentem je sám spisovatel Dan Brown. O hereckém obsazení žádné informace nejsou. Je však nepravděpodobné, že by se televize Toma Hankse, jediného dosavadního představitele Roberta Langdona, nepokusila získat. 


Seriál se má s čím srovnávat. Robert Langdon se podíval na stříbrné plátno již třikrát ve filmech Šifra mistra Leonarda (2006), Andělé a démoni (2009) a Inferno (2016). Na scénářích všech snímků se podíleli oceňovaný Akiva Goldsman (Čistá duše, Já, robot) a David Koepp (Válka světů, Mission: Impossible).  Dějově je Ztracený symbol (alespoň ve své románové podobě) zasazen před Inferno

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!