Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Takovou tchyni nechcete. Meryl Streepová je v nových Sedmilhářkách správně nesnesitelná

Kultura

  5:00
MONTEREY/PRAHA - Sedmilhářky (Big Little Lies) jsou zpět - ještě ulhanější, více intrikující a sarkastické. Jedním z největších taháků seriálu je populární herečka Meryl Streepová v roli matky Perryho (Alexander Skarsgård). První díl druhé série měl premiéru 9. června. Text obsahuje vyzrazení částí děje první série Sedmilhářek.

Tady půjde do tuhého. Oblíbeným hrdinkám teče do bot. Druhá řada seriálu Sedmilhářky (2019). Režie: Andrea Arnoldová. foto: HBO

Madeleine Mackenziová (Reese Witherspoonová), Jane Chapmanová (Shailene Woodleyová), Bonnie Carlsonová (Zoë Kravitzová), Celeste Wrightová (Nicole Kidmanová) a Renata Kleinová (Laura Dernová) zdárně přežily první sérii. Života si dokonce užívají. To ale jen do chvíle, kdy do městečka Monterey přijíždí Mary-Louise (Meryl Streepová), tchyně Celeste a matka Perryho. Mary-Louise nevěří, že byla Perryho smrt jen obyčejná náhoda a hodlá místním paničkám pěkně zavařit život. Pomůže jí v tom snad až příliš zapálený policista místního oddělení (Merryn Dungey). 

Tahle rodinka asi není úplně harmonická. Druhá řada seriálu Sedmilhářky (2019)....
Válečná porada? Oblíbeným hrdinkám teče do bot. Druhá řada seriálu Sedmilhářky...

Působivé budou jistě v dalších dílech scény, kde se Mary-Louise pohádá s Celeste. Střet obou výborných hereček - Streepové a Kidmanové - zákonitě slibuje herecký koncert.

Skutečnost byla zajímavější, vzpomíná černobylský biorobot. Jak hodnotí seriál HBO lidé z elektrárny

Druhou sérii seriálu režírovala Andrea Arnoldová (Bouřlivé výšiny, seriál Transparent).  Nahradila v režisérském křesle Jean-Marca Vallého (Divočina, Klub Poslední naděje). Scénář napsal David E. Kelley (Wonder Woman, Mezi životem a smrtí). Podle Kelleyho je taky druhá série tou poslední. „Myslím, že to teď celé uzavřeme,“ sdělil v rozhovoru pro magazín Harper´s Bazaar