Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 1 °C občasný déšť Předplatné LN
26. prosince 2011 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Silvestr v Praze: Divadla budou praskat ve švech

Don Giovanni se loučí. Na Silvestra zhlédnou návštěvníci Stavovského divadla derniéru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Don Giovanni se loučí. Na Silvestra zhlédnou návštěvníci Stavovského divadla derniéru. | foto: ND

PRAHA Také letos nabízejí pražská divadla zájemcům možnost strávit silvestrovské odpoledne či podvečer ve svých hledištích. Ta se každým rokem zaplní do posledního místa.

Diváci totiž vědí, že právě v tento den je při reprízách komediálních titulů čeká porce zábavy navíc, když se herci na jevišti snaží jeden druhého překvapit, doběhnout či vyvést z role.

Národní divadlo se zaměřilo na klasiku (balet Louskáček v historické budově, Kouzelný cirkus Laterny magiky na Nové scéně, odpolední derniéra Dona Giovanniho ve Stavovském) a ve Státní opeře se tradičně uskuteční silvestrovská noc se Straussovým Netopýrem Gala.

Na jevišti Divadla ABC se na Silvestra uskuteční dvě reprízy něžné a jímavé komedie Holky z kalendáře, jejíž hrdinky jsou pro dobrou věc ochotny udělat to, co by je nenapadlo ani v těch nejodvážnějších snech. Rokoko uvede revui o fenoménu češství a české národní povaze Viktor K. aneb Český národ neskoná.

Divadlo Na zábradlí ohlašuje na závěr roku inscenaci Jiřího Havelky s názvem Ubu se baví, jakousi improvizaci na jarryovské téma odehrávající se na palubě letadla. Na Palmovce zařadili dvakrát komedii Woodyho Allena Sex noci svatojánské. Divadlo v Dlouhé se rozloučí silvestrovským představením nazvaným Krátké písně z Dlouhé, ve kterém zazní písničky z inscenací uvedených v patnáctileté historii této scény.

Fidlovačka uvede bláznivou Feydeauovu komedii Proutník pod pantoflem a Jezerka nesmrtelnou Charlyovu tetu s Radkem Holubem v populární dvojroli.

Veselo bude také v Branickém divadle, kde nabídnou odpoledne divákům občerstvení a komedii Světáci v režii a úpravě Lumíra Olšovského. Divadlo Bez zábradlí zahraje dvě reprízy komedie Indická banka.

Kalich zaplní vpodvečer diváci při repríze muzikálu Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové Robin Hood. "Herci mají protentokrát na jevišti povoleno úplně všechno," upozornil mluvčí Jaroslav Panenka. Stejně tak by mohlo být veselo ve vršovickém Divadle Mana v budově Husova sboru. Protagonistou one man show Blázinec, doplněné přípitkem a afterparty s autogramiádou, je totiž Oldřich Kaiser.

Divadlo Metro uvede na Silvestra komedii Gustava Skály Drahé tety a já. V Divadle Palace rozesměje publikum od 14 a 17 hodin Camolettiho komedie A do pyžam! a v blízkém Divadle Radka Brzobohatého od 13 a 18 hodin eroticky laděná komedie Sodoma Gomora. Je příběhem z venkovského prostředí o nevěře a žárlivosti. Vypovídá o tom, co se stane, když dobrosrdečný a naivní Stojan ukryje před bouří kamarádovu ženu do svého domu i postele. Před lety se v Praze hrála pod názvy Bóží dopuštění a Taková spoušť.

ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...