17. června 2017 13:20 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Skupina Lucie vystoupí v Poděbradech. Půjde o jediný koncert v roce

Kapela Lucie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kapela Lucie | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

PRAHA Skupina Lucie vystoupí 24. srpna na mimořádném koncertu v Poděbradech, kde jediným vystoupením v tomto roce podpoří Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack. Další koncerty kapela plánuje až na podzim příštího roku, kdy vyrazí na halové turné. Informoval klávesista Michal Dvořák.

„Připravíme speciální program Lucie ve filmu, který bude postavený na našich písních souvisejících s filmy a videoklipy,“ řekl Dvořák.

Mezinárodní festival filmové hudby budou Poděbrady hostit od 24. do 27. srpna. Akce navazuje na loňský zkušební ročník, který za jediný den navštívilo přes 15 tisíc lidí. Festival podle pořadatelů cílí na návštěvníky všech generací. Kromě placených koncertů bude k dispozici také bezplatný kulturní a společenský program. Svou účast na festivalu potvrdil například Oscarem oceněný italský skladatel Nicola Piovani, který získal cenu za hudbu k filmu Život je krásný.

Kapela Lucie v dubnu oznámila, že vydá po 16 letech na jaře příštího roku nové album s názvem EvoLucie. První singl fanoušci uslyší letos. Halové turné pak v sestavě David Koller, Robert Kodym, P.B.Ch. a Michal Dvořák kapela zahájí až 13. listopadu 2018 v ostravské Ostravar Aréně.

Koncert Lucie v pražském Edenu (1. července 2016)
Koncert Lucie v pražském Edenu (1. července 2016)

Lucie vstoupila na hudební scénu v roce 1985. První sólovou deskou byl eponymní debut z roku 1990, posledním řadovým albem pak Dobrá kočzka která nemlsá z roku 2002. Kapela je držitelkou řady titulů interpret, skupina a album roku. Se svými třemi prvními studiovými alby prorazila hranici 100 tisíc prodaných nosičů. Celkem skupina prodala přes milion hudebních nosičů. Loni na velkém turné oslavila 30 let od založení.

Lucie se po desetileté pauze vrátila na koncertní pódia před třemi lety. Vyprodala tehdy deset koncertů, na které přišlo celkem 150 tisíc fanoušků.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz