22. února 2013 13:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Snímek DonT Stop o českém punku bude soutěžit v Římě

Punk v Čechách. Z filmu Don't Stop | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Punk v Čechách. Z filmu Don't Stop | foto: Bontonfilm

PRAHA Snímek Richarda Řeřichy o příhodách punkové kapely v 80. letech, natočený v koprodukci společností HBO Europe a Evolution Films, byl vybrán do soutěžní sekce mezinárodního filmového festivalu v Římě. Festival se uskuteční od 3. do 11. dubna.

Nostalgické drama o touze po svobodě v komunistickém dusnu, zpestřené punkovou hudbou, již bylo uvedeno v mimosoutěžních sekcích přehlídek ve Varšavě a v Arrasu. Do svého programu ho zařadily i loňské mezinárodní festivaly v Karlových Varech a Bratislavě.

"Přirozeně nás těší, že nedlouho po příznivém přijetí dramatu Hořící keř v zahraničí si další snímek z naší produkce vede tak dobře," komentovala přijetí do soutěže v Římě producentka HBO Tereza Polachová.

Řeřichův snímek o revoltě náctiletých proti autoritám, proti společenským normám, proti odpovědnosti a povinnostem dospělosti a o hledání vlastních vzorů a hodnot měl premiéru v českých kinech loni v červnu.

RECENZI ČTĚTE ZDE:

Richard Řeřicha natočil za deset let do roku 2007 jako kameraman více než 200 reklam, od roku 2004 pracuje i jako režisér krátkometrážní tvorby. DonT Stop byl jeho celovečerním režijním debutem. Byl dvakrát nominován za nejlepší kameru na Českého lva za Ondříčkovy filmy Samotáři a Grandhotel, s režisérem Davidem Ondříčkem spolupracoval také na snímku Jedna ruka netleská. Za kamerou stál rovněž u Šteindlerovy Perníkové věže a Tomu Tykwerovi se v roce 2006 staral o trikovou kameru u filmu Parfém - příběh vraha.

ČTK, Lidovky.cz