6. července 2017 6:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

SOUTĚŽ: Vyhrajte knižní předlohu úspěšného seriálu Dům z karet

Hlavní roli v seriálu Dům z karet hraje Kevin Spacey. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hlavní roli v seriálu Dům z karet hraje Kevin Spacey. | foto: Česká televize

Dům z karet patří k nejlepším politickým thrillerům historie. Vydán byl v roce 1989 a okamžitě se dočkal obrovského úspěchu u čtenářů i u kritiků. Pojednává o machiavellistickém a bezskrupulózním politikovi Francisi Urquhartovi, jemuž přestane jeho úloha v britském parlamentu stačit a rozhodne se zamířit výš: až úplně nahoru, tedy do křesla premiéra.

Přestože je to vážený a alespoň navenek slušný člověk, za svým cílem jde přes mrtvoly. Kniha se dočkala dvou pokračování a do širšího povědomí se dostala i díky dvěma seriálům. První adaptaci provedlo BBC (1990) s Ianem Richardsonem v hlavní roli. Ještě slavnější je však zpracování americké od společnosti Netflix, v němž byla hlavní role svěřena Kevinu Spaceymu. První sezóna proběhla v roce 2013 a následovalo mnoho pokračování.

A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku: Jak se jmenuje herečka, která v americkém seriáluztvárnila roli Claire Underwoodové? Své dpovědi posílejte do neděle 9. července. Ze spravnýchvybereme vítěze.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz