1. prosince 2017 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Superhrdinové táhnou. Ukázka na nové Avengers trhá rekordy ve zhlédnutích

Promo plakát ke snímku Avengers: Infinity War. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Promo plakát ke snímku Avengers: Infinity War. | foto: MARVEL

Snímek Avengers: Infinity War den po svém uvedení na internetu překonal rekord pro nejsledovanější filmovou ukázku v historii. Spojení snad všech populárních superhrdinů komiksové stáje Marvel dorazí do českých kin 28. dubna.

Během prvních 24 hodin od uvedení si trailer na nové Avengers pustilo více než 230 milionů lidí. V očekávaném komiksovém hitu se musí spojit téměř všichni hrdinové Marvelu, aby se společně postavili Thanosovi, intergalaktické hrozbě, která by mohla s naší planetou (a vlastně celým vesmírem) udělat krátký proces. Infinity War by měl být vyvrcholením osmnácti filmů, které zatím Marvel v rámci svého komiksového univerza vyprodukoval.

Rekordmanem byl do této chvíle snímek To na motivy knižního bestselleru Stephena Kinga. Ten ze 30. na 31. března 2017 nasbíral 179 tisíc zhlédnutí. Avengers ho překonali se slušným náskokem.

Podle ohlasů na sociálních sítích je nejdiskutovanější částí nové ukázky hlavně  nová bradka Kapitána Ameriky. Fizziology, firma monitorující sociální média, zveřejnila svou statistiku - bradku zmiňovalo přes 20 tisíc příspěvků na sociálních sítích, Spider-manovy pavoučí smysly 6,1 tisíc a na třetím místě se umístili Strážci galaxie (objeví se na konci ukázky) s téměř 5,5 tisíci příspěvků.

Kulminací ve třetích Avengers ale filmové plány Marvelu nekončí. Ještě před nimi půjde do kin Černý panter (česká premiéra 15. února 2018). Po nich bude následovat třeba Ant-man a Wasp (česká premiéra 5. července 2018), Captain Marvel (česká premiéra 7. března 2019) nebo dosud nepojmenované pokračování právě Infinity War (americká premiéra 3. května 2019).

Najdete na Lidovky.cz