Pátek 7. května 2021svátek má Stanislav 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Televize zrušila zábavní show po prvním dílu. Diváci si všimli, že účastník měl na obličeji extremistické tetování

Soutěžící Darren Lumsden. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soutěžící Darren Lumsden. | foto: SKY

LONDÝN  Televize Sky zrušila zábavný truhlářský pořad The Chop (Zásek) po jedné jediné epizodě. Důvodem byl soutěžící Darren Lumsden. Na jeho celopotetované tváři si diváci všimli symbolů asociovaných s extrémní pravicí.

Televizní kanál Sky History oznámil, že soutěž moderovaná komiky Lee Mackem a Rickem Edwardsem opravdu končí po jedné jediné epizodě. Mělo přitom jít o poměrně velkou televizní událost.

Na vině je soutěžící Darren Lumsden, jenž musí na první pohled zaujmout tím, že má celý obličej potetovaný. Mezi tetováními ale pozorný divák může na Lumsdenově tváři spatřit i číslo 88. To je v pravicových kruzích numerickým kódem pro písmena HH a z toho plynoucí zkratku pro „Heil Hitler“. 

Televize se nejdříve Lumsdena zastala a v oficiálním tiskovém prohlášení uvedla, že podoba tetování s nenávistným symbolem je náhodná. Číslo má údajně odkazovat na rok 1988, ve kterém zemřel Lumsdenův otec. Televize zároveň uvedla, že si soutěžícího „proklepla“ a nenašla žádné napojení na extremistické skupiny. 

Trhlinu teorie dostala až ve chvíli, kdy deník The Daily Mail Lumsdenova otce vyhledal. „Jsem ještě tady, ne? Žiju a bačkorama jsem ještě nezaklepal,“ okomentoval situaci překvapený muž. Televize v návaznosti na to pořad zrušila celý.

V The Chop mělo deset soutěžících zápolit o titul nejlepšího umělce ze dřeva. Vítěz by pak za odměnu získal vlastní výstavu v respektované galerii William Morris v Londýně. 

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

Vadí mi, když u nás Slováci nemluví česky, říká hlasová poradkyně

Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude pohoršovat. Je dost zralá a dost zaměstnaná...

Cestu do Egypta nedoporučuji. Covid tu prodělat nechcete, říká velvyslanec

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V turistických letoviscích jsou nemocnice pro pacienty s covidem-19. Je však třeba mít dobré pojištění v případě...