16. května 2019 16:59, aktualizováno 17. 5 15:40 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Přes 800 tisíc nespokojených fanoušků Hry o trůny podepsalo petici. Předělejte závěrečnou sérii, vyzývají HBO

Emilia Clarkeová v roli Daenerys Targaryen | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Emilia Clarkeová v roli Daenerys Targaryen | foto: HBO

Praha Internetovou petici za předělání závěrečné osmé řady nejdražšího seriálu všech dob Hra o trůny ke čtvrtečnímu dni podepsalo více než 800 tisíc zklamaných a naštvaných fanoušků. Jsou nespokojeni s vývojem a celkovým provedením série a volají proto po schopnějších scenáristech. Pozor, text obsahuje vyzrazení části děje.

Uniknout jakýmkoliv zmínkám o veleúspěšném seriálu Hra o trůny je poslední dobou vskutku oříšek, ledaže se člověk odstřihne od svodů internetu. Skalní fanoušci po celém světě teď netrpělivě očekávají finální díl konečné osmé série, který vyjde v neděli večer.

Přesto diváci nejsou spokojení s vývojem postav i celého příběhu. Na severu Change.org vznikla před šesti dny divácká petice v reakci na odvysílaný čtvrtý díl „Poslední Starkové“, který měl u diváků rozporuplnou odezvu, píše server Insider. Nespokojení fanoušci tedy začali podepisovat ještě před aktuálně odvysílaným dílem „Zvony“, který kvůli dramatickým a podle některých diváků nelogickým zvratům a koncům dlouho rozvíjených dějových linek strhl ještě větší vlnu kritiky.

„Seriál si zaslouží poslední řadu, která dává smysl,“ píší autoři petice a vyzývají společnost HBO, aby situaci napravila přetočením závěrečných dílů.

Divákům vadí mimo jiné to, že se během sedmi sérií se snažil seriál budovat image královny Daenerys Targaryen jako ochránkyně slabých. V posledních pěti dílech ji však viděli ve zcela v jiném světle - nakonec i jako tyranku, která neváhá pro dosažení svého cíle vypálit hlavní město kontinentu plné nevinných lidí, včetně dětí.

Podle nespokojených diváků šlo o neodůvodněný charakterový obrat, což se promítlo i do internetového hodnocení, na databázi Rotten Tomatoes dali dílu „Zvony“ pouze 47 %.

Podle serveru Insider je však nepravděpodobné, že by HBO osmou sérii předělala. Na vizuálně opulentní zpracování každé epizody z poslední řady totiž televize HBO dala v průměru 15 milionů dolarů (asi 345 mil. korun).

Lidovky.cz