3. října 2017 11:36 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Tisíce barevných sprejů. U Humpolce vzniká největší malba na zdi v Česku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Lidé před obrovskou malbou vypadají téměř jako mravenci. U Humpolce poblíž... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé před obrovskou malbou vypadají téměř jako mravenci. U Humpolce poblíž... | foto: ČTK

HUMPOLEC U Humpolce poblíž dálnice D1 vzniká největší takzvaný mural art v České republice. Desítka výtvarníků pracuje dnem i nocí na na ploše 1625 čtverečních metrů na výzdobě industriální developerské haly v logistickém parku CTPark Humpolec. Dílo by mělo být v závislosti na počasí hotovo nejpozději do konce tohoto týdne.

Mural art je podle Wikipedie současný umělecký směr zaměřený na velkoplošnou malbu na stěny ve veřejném prostoru. Na rozdíl od street artu či graffiti, které vznikají z hlediska zákonů jako ilegální aktivita, mural artová díla jsou většinou objednána majitelem stěny za účelem její výzdoby.

Práci desítky umělců z Česka a Slovenska pod vedením ateliéru DRAWetc mohou pozorovat řidiči z dálnice D1. Po tříměsíčních přípravách jsou na místě plošiny, jeřáby a další těžká technika. „Jedeme na směnný provoz i přes noc. K urychlení práce používáme světelnou projekci, díky které si přes noc můžeme připravit šablony a přes den murál kolorujeme. Vystříkali jsme zatím stovky sprejů, ale budou jich tisíce,“ uvedla Hanina Větrovcová z organizačního týmu.

Dalším plánovaným mural artem bude abstraktní dílo od českého umělce Michala Škapy alias Trona, které na jaře 2018 ozdobí industriální plochu budovy CTPark Prague Airport u Letiště Václava Havla.

U Humpolce poblíž dálnice D1 vzniká největší takzvaný mural art v České republice.
Část je vybarvená, část zbývá. U Humpolce poblíž dálnice D1 vzniká největší takzvaný mural art v České republice.
ČTK
  • 0Diskuse
Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNICKÝ PRACOVNÍK MARKETINGU

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč