22. října 2019 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Tři země, tři kapely. V pražském klubu FAMU proběhne rocková smršť

Kapela Ultima Radio. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kapela Ultima Radio. | foto: REPRO LN

PRAHA Hutné kytary, dunivé rytmy, zlověstná basu a to všechno dohromady opravdu hodně nahlas? 27. října v klubu FAMU zahrají tři kapely z řad žánru Stoner Rock a Doom.

Jako domácí se představí pražská čtveřice Acid Row se svou energickou live show, kterou fanoušky baví již od roku 2011. Acid Row do klasického stoner rocku přimíchávají svižnější rytmy. 

Kapela Dune Pilot.
Kapela Acid Row.

Z Rakouského Grazu přicestují Ultima Radio kombinující několik žánrů od stoneru až například po 90’s nu-metal. Z Německa dorazí fuzz stoner Dune Pilot, který rozehraje hutnou smršť na podladěných kytarách.

Stoner rock vznikl v devadesátých letech v Kalifornii s kapelami Kyuss a Queens of the Stone Age, ale jeho kořeny sahají třeba až k Black Sabbath. Tento subžánr hard rocku je postaven hlavně na těžkých basových a kytarových riffech, kde se táhlejší skladby s prvky psychedelického rocku střídají s těmi s našlapaným tempem.

Lidovky.cz
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?
PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?

Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře, a proto je nejvyšší čas myslet na zimní obutí vašeho dítěte. Dětská nožka roste rychlostí blesku, a tak se každoročnímu nákupu sezónní obuvi nevyhnete.