28. března 2019 9:53 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

V Česku vzniká mysteriózní pohádka s prvky hororu Divoký hon

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Shutterstock

V České republice vzniká nový celovečerní film Divoký hon, mysteriózní pohádka s prvky hororu. Na spolupráci se sešel scenáristický tým v čele s Petrem Koubkem, režisérem Pavlem Soukupem a producentem Jakubem Košťálem.

Divoký hon je součástí mezinárodního koprodukčního projektu Jinací, jehož další dva snímky vzniknou v Polsku a na Slovensku. Film se odehrává ve středověké vesnici plné démonických masek. Do kin dorazí v roce 2021. ČTK o tom za tvůrce informovala Martina Chvojka Reková.

Divoký hon chce navázat na úspěchy krátké temné pohádky Lesapán stejného autorského týmu. Lesapán byl nominovaný na Cenu Magnesia za nejlepší  studentský film, koupilo ho HBO Europe a byl uveden na více něž šesti desítkách festivalů po celém světě, kde získal několik ocenění.

„Pohádka Lesapán bezpochyby přispěla ke zvednutí zájmu o temný žánr v Čechách a vznikající Divoký hon je tak logickou návazností. Mysteriózní hororový film je inspirovaný středoevropskými mýty, které sleduje očima prokletých bytostí. Svým pojetím nadchne i milovníky temných příběhů s prvky fantasy a tematicky laděných počítačových her,“ uvedl producent ze společnosti Bionaut Vratislav Šlajer.

Celovečerní debut Divoký hon vypráví o hladovějící vesnici, která obětuje pro blahobyt novorozeně nadpřirozeným bytostem. „Jedním z hlavních záměrů vzniku Divokého honu je oživit tradici starých českých legend a pověstí, tradici erbenovskou, později možná i váchalovskou sahající až do jisté inspirace Ladislavem Klímou,“ podotkl dramaturg filmu Vojtěch Mašek.

Divoký hon je součástí antologie Jinací, která zahrnuje filmy Vodník a Hejkal, které vznikají v Polsku a na Slovensku. Všichni tvůrci se inspirují středoevropskou historií, lidovou slovesností a folklorem, přičemž každý ze tří filmů vypráví jeden samostatný příběh prokleté bytosti prostřednictvím temné mytické pohádky.

Autorem námětu všech tří filmů je Petr Koubek. V Polsku režíruje Vodníka podle scénáře Mateusze Pacewicze Piotr Zlotorowicz a režie slovenského Hejkala podle scénáře Mira Šifry se ujal Lukáš Hanulák.

ČTK