12. září 2010 18:03 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

V Jičíně skončil pohádkový festival, přišlo na 70 tisíc lidí

20. ročník festivalu Jičín - město pohádky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 20. ročník festivalu Jičín - město pohádky | foto: ČTK

JIČÍN Letošní ročník festivalu Jičín - město pohádky podle odhadů organizátorů navštívilo na 70.000 návštěvníků. 20. ročníku festivalu, který byl letos věnovaný klasickým českým pohádkám, přálo pěkné počasí, řekla produkční festivalu Věra Rychterová.

"Počasí bylo vynikající, což je důležité především u tvůrčích dílen a heren, které byly rozmístěné pod širým nebem v centru města," řekla Rychterová.

20. ročník festivalu Jičín - město pohádky

Program festivalu ukončilo odpoledne vracení klíčů od města Jičína na hlavním podiu na Valdštejnově náměstí. Během šesti dnů festival nabídl divadelní i hudební vystoupení či autogramiády, například ve středu se uskutečnilo slavností uvedení nové knihy spisovatelky Renaty Štulcové a ilustrátorky Renáty Fučíkové nazvané Mojmír - cesta pravého krále.

20. ročník festivalu Jičín - město pohádky

Ve čtvrtek organizátoři udělili režiséru Václavu Vorlíčkovi čestné občanství pohádkového města Jičína. Ten se stal čtvrtým občanem pohádkového města, v minulosti toto ocenění získali spisovatelka Marie Kubátová, spisovatel Václav Čtvrtek a výtvarník Radek Pilař, tvůrci postav z pohádkových příběhů o Rumcajsovi.

20. ročník festivalu Jičín - město pohádky

Pořadatelé pohádkového festivalu již nyní začínají připravovat další ročník, který se opět uskuteční v první polovině září. Podle Rychterové bude tématem festivalu Jičín - město pohádky 2011 tanec a hudba.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz