Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

V soutěži Jazz World Photo zvítězila Polka. Fotila na Manhattanu

Jazz World Photo 2020 - 1. místo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jazz World Photo 2020 - 1. místo | foto: Jazz World Photo/Kasia Idźkowska

Vítězové sedmého ročníku mezinárodní fotografické soutěže Jazz World Photo měli být vyhlášeni včera v rámci jednoho z hlavních koncertů mezinárodního festivalu Jazzinec v Trutnově. Vzhledem k současné situaci v celém světě byli pořadatelé nuceni tuto událost zrušit a výsledky vyhlásit pouze online na sociálních sítích a webové stránce soutěže.

„Současné události dokonale převrátily běh celého světa, o to silněji na mě působí, prohlížím-li si fotografie, které porotci v letošním ročníku naší soutěže vybrali. Nutí mne to k předčasné úvaze, jak asi bude vypadat příští ročník. Bude ještě vůbec možné takové fotografie pořídit? V kontextu současných událostí se to zdá být skoro nemožné. Ale věřme, že vše špatné je pro něco dobré a těšme se z těchto fotografií a na hudební zážitky, kterých si budeme ještě více vážit, až je opět budeme moc prožívat.“ říká Ivan Prokop, fotograf, člen poroty a spoluorganizátor soutěže Jazz World Photo.

Jazz World Photo 2020 - 1. místo
Jazz World Photo 2020 - 2. místo

Do sedmého ročníku soutěže zaregistrovalo své snímky 347 fotografů ze 41 zemí světa. Největší počet přihlášených byl tradičně z Evropy, ale nechyběly ani fotografie z dalších částí světa.

Osmičlenná porota, v níž zasedli respektovaní fotografové z několika zemí, ale třeba také zpěvák a fotograf Dan Bárta, hodnotila snímky anonymně, nezávisle na sobě, stejně jako v předchozích letech.

Podruhé v sedmileté historii se na prvním místě umístila žena. Tentokrát to byla Kasia Idźkowska z Polska s fotografií Russella Halla pořízenou na Manhattanu v New Yorku. Na druhé a třetí příčce se umístili Jura Třos z České republiky a Serge Heimlich z Francie.

Ceny v podobě fotografických objektivů pochází každoročně z dílny úspěšného obalového designéra Jana Činčery ze Studia Činčera. Třicet finálových fotografií soutěže si lze prohlédnout v galerii na stránkách jazzworldphoto.com.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker
Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker

Vyzkoušejte s námi lahodný, bezlepkový tapiokových puding Dr. Oetker. Stačí se zaregistrovat jako testerka a do komentářů odpovědět na otázku.