25. dubna 2019 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Will Smith proti Willu Smithovi? V novém filmu Blíženec půjde herec sám sobě po krku

Will Smith ve snímku Blíženec (2019) ztvárnil stárnoucího zabijáka i jeho... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Will Smith ve snímku Blíženec (2019) ztvárnil stárnoucího zabijáka i jeho... | foto: PARAMOUNT PICTURES

Dystopická sci-fi podívaná Blíženec (Gemini Man) divákům ukáže, proč není nájemným zabijákům povoleno odejít do důchodu. Za akčním snímkem, který se nedávno představil první ukázkou, stojí oceňovaný režisér Ang Lee (Pí a jeho život, Tygr a drak). Snímek se do českých kin podívá 10. října.

Henry Brogan (Will Smith) je ve svém oboru naprostou špičkou. Zabíjí efektivně a bez zbytečných otázek. Jednoho dne se ale rozhodne pověsit kariéru na hřebík. To se pochopitelně nelíbí jeho zaměstnavatelům, kteří na Henryho pošlou dalšího zabijáka. Háček je v tom, že tím zabijákem je sám Henry, přesněji řečeno jeho mladší klon vytvořený z DNA. Zvládne jeden odhodlaný člověk vyhrát boj sám nad sebou? Tentokrát doslovně.

Jistou zárukou kvality je trojnásobný držitel Oscara Ang Lee. Jde sice o jeho první sci-fi, ale s dramatickými akčními filmy má bohaté zkušenosti, jak předvedl například ve výše zmíněném Tygru a drakovi nebo westernu Jízda s ďáblem. Na scénáři spolupracovalo hned šest scenáristů. Tím nejznámějším je určitě David Benioff, jeden z tvůrců veleúspěšné Hry o trůny.

Ve filmu se kromě Willa Smithe objeví i Mary Elizabeth Winsteadová (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Bobby), Clive Owen (Hra s nevěrou, Krupiér) nebo Benedict Wong (Marťan, Avengers: Endgame).

S podobnou zápletkou přišel i snímek Looper (2012) režiséra Ryana Johnsona. V něm před hlavní pistole Josepha Gordona-Levitta stanulo jeho starší já v podání Bruce Willise.

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz