24. května 2011 19:46 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Wintonovu výstavu v Londýně pokácela vichřice

Londýnskou výstavu Wintonovy vlaky pokácela vichřice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Londýnskou výstavu Wintonovy vlaky pokácela vichřice | foto: Reprofoto

LONDÝN Londýnskou část výstavy Wintonovy vlaky zaskočila silná vichřice, která značnou část vystavených panelů nenávratně poškodila. Výstava musela být pouhý jeden den od svého zahájení demontována.

Londýnskou výstavu Wintonovy vlaky pokácela vichřiceVichřice udeřila ráno a byla nejspíš spojena s výbuchem sopky na Islandu, která komplikuje vzdušný prostor. "Značná část stojanů byla pokácena a zničena, přestože je výstavní systém velmi masivní a byl několikanásobně jištěn. Některé obrazy byly poškrábány a perforovány," vypočítává škody producetka Olga Menzelová Kelymanová.

Výstava velkoplošných fotografií a dokumentů, která se současně odehrává i v Praze, vznikla na počest Nicholase Wintona, který zachránil z Československa před vypuknutím druhé světové války několik set židovských dětí. Winton se sám zúčastnil i slavnostního otevření londýnské výstavy.

Více o pražské části výstavy

"Tato výstava je svým celospolečenským přesahem natolik unikátní, že i přes rozmary počasí v Londýně pokračuje ve svém poselství," dodává z pozice generálního partnera ministr obrany ministr obrany Alexandr Vondra.

Lidovky.cz

ŠKOLNÍ ROZVRH: Stáhněte si zdarma pro svého školáka
ŠKOLNÍ ROZVRH: Stáhněte si zdarma pro svého školáka

Možná už připravujete s dětmi školní aktovku, nakupujete pomůcky, ořezáváte pastelky... Nezapomeňte na rozvrh hodin. Máme pro vás jeden k vytištění.