2. května 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Wohnout, Kapitán Demo či Gaia Mesiah. Rockový Slunovrat hlásí nabitý program

Skupina Wohnout na plzeňském Majálesu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skupina Wohnout na plzeňském Majálesu. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Třináctý ročník hudebního festivalu Rockový Slunovrat proběhne už za měsíc, a to v pátek a v sobotu 31. května a 1. června. Na třech pódiích se představí plejáda zahraničních i tuzemských kapel a DJů. Headlinerem letošního ročníku je švédská rocková formace Royal Republic, která v rámci svého festivalového turné představí nové album, které oficiálně spatří světlo světa pouhý den před vystoupením na festivalu.

 Návštěvníkům představí druhý festivalový den, tedy v sobotu. Sobotní program bude také o kapelách Wohnout, Auxili a La Regadera ze Španělska, Circus Problem, Kapitán Demo, N.O.H.A., kteří jsou napůl ze Spojených Států nebo estonských I Wear Experiment. Pátečnímu večeru vévodí Horkýže Slíže a Gaia Mesiah. V závěsu za nimi jsou němečtí punkrockeři Itchy, Sto Zvířat, Prago Union, Skyline nebo Ting.

Kapitán Demo

Pokračuje i charitativní soutěž mladých kapel Rockový Slunovrat léčí, která má za cíl nejen podpořit možné naděje české hudební scény, ale zejména pomoci nemocným cystickou fibrózou. Veškerý výtěžek poputuje na konto Klubu nemocných cystickou fibrózou. V rámci této „nadace“ lze nově přispívat i na elektrický vozík pro handicapovaného Patrika Šimánka.

Atraktivní prostředí areálu lesního divadla v Řevnicích nabízí chill zóny v čele s tradiční písečnou pláží v lese a pestrou škálu občerstvení pro každého. Ubytování je možné v bezplatném stanovém městečku a lze si rovněž rezervovat místo v hlídaném sektoru s omezenou kapacitou.

První velký koncert The Silver Spoons odehráli jako předskokani kapel Wohnout a...
IT Fest. Kapela Wohnout. Foto z minulého ročníku.
Lidovky.cz