24. května 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

ASI.JATKA: Celý život jeden účes. Proč (ne)chcete být Vietnamec?

Do Thu Trang | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do Thu Trang | foto: Alena Pecháčková, Lidovky.cz

PRAHA Protože nosíte XSka a Ska a můžete nakupovat v dětském. Muž i žena. Protože máte laktózovou intoleranci, což znamená, že vám po konzumaci většiny mléčných výrobků bublá bříško. Ale nejíst mléčné výrobky je pro dospělé prej zdravé.

Protože vaše enzymy neumí odbourávat alkohol, takže stačí deci vína a jste rudí až na zadku. Muž i žena.

Protože vstanete a máte ten samej účes. Celej život. Muž i žena.

Což mě napadá, proč je v Česku oproti jiným zemím, které jsem navštívila, tolik mužů, kteří mají lysinky nebo plešky?

Protože doma zpravidla nepečete buchty a bublaniny. Celkově nepoužíváte bílou mouku, až na ty francouzské bagety od Francouzů a různé smažené pochoutky, které nahrazují ty pečené buchty.

Protože politické debaty. Co jsem tak zažila, málokdo je vede. Politika je nahrazena konverzací o společenských a kulturních poměrech.

Protože Nguyen. Muž i žena.

Do Thu Trang
Do Thu Trang

Do Thu Trang

Patří ke generaci Vietnamců v Česku, kteří každodenně porovnávají rozdíly - ty kulturní i generační. Narodila se ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Na střední škole chtěla být diplomatkou, potom ale vystudovala Marketing a PR a Česko-německá studia na Karlově univerzitě. Sama o sobě píše, že se pohybuje kolem marketingu, startupů, copywritingu a IT. O svém životě v Česku píše na blogu Asijatka.cz. Je svobodná, bezdětná, má české a vietnamské občanství.

Články autorka publikovala na svém blogu Asijatka.cz.

Do Thu Trang

Najdete na Lidovky.cz