2. června 2018 20:02 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Benedict Cumberbatch chytil zloděje. Seriálový představitel Sherlocka Holmese v Londýně překazil loupež

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Sherlock Holmes v podání Benedicta Cumberbatche (2010). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sherlock Holmes v podání Benedicta Cumberbatche (2010). | foto: BBC/Colin Hutton

LONDÝN Hvězda kultovního seriálu BBC, novodobý Sherlock Benedict Cumberbatch se vyznamenal odvážným kouskem v reálném životě. Zadržel totiž lupiče, kteří napadli jednoho z cyklistů rozvážkové stravovací firmy Deliveroo. Ta se o incidentu dozvěděla od řidiče taxi a v listu The Sun v sobotu Cumberbatchovi poděkovala za jeho „hrdinskou akci“.

Taxikář Manuel Días britskému listu vylíčil, že právě vezl Cumberbatche a jeho manželku Sophii Hunterovou. Příznačně právě za rohem od Baker Street prý zpozorovali, jak čtveřice útočníků napadla jednoho z doručovatelů Deliveroo.

Cumberbatch bez rozmýšlení vyskočil z auta a chytil jednoho z útočníků. „Já jsem držel jednoho z těch chlápků, Benedict druhého. Vypadalo to, že přesně ví, co dělá. Byl velmi statečný,“ citoval deník taxikáře Díase.

Hercova mluvčí se odmítla ke zprávě vyjádřit. „My všichni z Deliveroo chceme říci: Mockrát díky,“ ocenila zato „Sherlockovu“ pohotovost firma Deliveroo.

Role novodobého Sherlocka Holmse přinesla Cumberbatchovi světovou proslulost a obdiv fanynek. Zhostil se ale i postavy matematického génia Alana Turinga ve filmu Kód Enigmy a v televizním dramatu BBC ztvárnil mladého fyzika Stephena Hawkinga. A pro svůj výrazný hluboký baryton je i vyhledávaným rozhlasovým hercem, jeho hlasem mluví třeba drak Šmak v trilogii Hobit.

ČTK
  • 0Diskuse
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.