1. srpna 2009 11:57 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Bolek Polívka oslaví šedesátiny i na vizovickém Trnkobraní

Bolek Polívka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bolek Polívka. | foto: Hynek Glos

VIZOVICE Vizovický rodák Bolek Polívka bude slavit své 60. narozeniny ještě měsíc po jubileu na letošním Trnkobraní, které se uskuteční o posledním srpnovém víkendu. Oslavy hercových kulatin v jeho rodišti budou součástí nedělního programu a odehrají se přímo na hlavním pódiu, po skončení soutěže v pojídání švestkových knedlíků. Oznámil to jeden z organizátorů akce Zdeněk Jurásek.

Polívka se narodil 31. července 1949. "V čele zástupu gratulantů bude celá řada známých osobností ... Bolkovi však musejí přednést svůj hold ve verších, žádná próza. Oslavná báseň nemusí být dlouhá, abychom tam nestáli do večera, ale výstižná," upozornil Jurásek.

Podle něj by gratulace měla vyzvednout Polívkovy zásluhy, vzpomenout jeho význačné činy, vyjádřit gratulantův vztah k oslavenci a obsahovat přání do dalších let. "To je ale jen návod, celkové pojetí, styl a obsah bude ponechán na každém," dodal Jurásek.

Na hlavním pódiu budou moci oslavenci popřát i dva lidé z řad veřejnosti, vítězové soutěže o nejlepší veršované přání k Bolkovým šedesátinám.

Gratulace budou průběžně zveřejňovány na www.trnkobrani.cz. Ty nejlepší poté vybere odborná porota a dva výherci je oslavenci přednesou při nedělním programu na hlavním pódiu. "Obdrží i dvě volné vstupenky na Trnkobraní a další hodnotné ceny," dodal Jurásek.

Herec, scénárista, režisér a recesista Bolek Polívka proslul zejména jako komik. Zvládá ale i role vážné, například za postavu faráře ve filmu Zapomenuté světlo a za "nehrdinského hrdinu" v Musíme si pomáhat dostal Českého lva.

Je jedním z nejobsazovanějších filmových herců. Věrný ale zůstává i divadlu, které hraje už od svých čtyř let. Žije na farmě v Olšanech na Vyškovsku, kde se o tomto víkendu v rámci festivalu Olšany Open koná oslava jeho šedesátin.

Bolkova 1. oslava šedesátin v brněnské kavárně Savoy
Vizovický rodák Bolek Polívka bude slavit své 60. narozeniny ještě měsíc po jubileu na letošním Trnkobraní, které se uskuteční o posledním srpnovém víkendu. Oslavy hercových kulatin v jeho rodišti budou součástí nedělního programu a odehrají se přímo na hlavním pódiu, po skončení soutěže v pojídání švestkových knedlíků. Oznámil to jeden z organizátorů akce Zdeněk Jurásek.

Bolkova první oslava šedesátin v kavárně Savoy v Brně

ČTK, Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.