11. ledna 2017 11:07 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Matka ‚princezny Leii‘ Reynoldsová zemřela podle úmrtního listu na mrtvici

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Herečky Debbie Reynolds a její dcera Carrie Fisher v roce 2011 při předávání... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herečky Debbie Reynolds a její dcera Carrie Fisher v roce 2011 při předávání... | foto: Reuters

PRAHA Příčinou smrti Debbie Reynoldsové, matky americké herečky Carrie Fisherové, která zemřela na následky silného infarktu o den dříve, bylo podle úmrtního listu silné krvácení do mozku. V dokumentu je dále citován i vysoký krevní tlak jako jedna z příčin smrti.

Debbie Reynoldsová zemřela v losangelské nemocnici v 17:39. Stalo se tak přesně den poté, co její dcera, herečka a představitelka princezny Leii z filmové ságy Hvězdné války, zemřela na následky infarktu.

Reynoldsová podle úmrtního listu zemřela na silné krvácení do mozku. Další příčinou smrti byl i vysoký krevní tlak. Po její smrti nebyla nařízena ani pitva, ani biopsie, uvádí bulvární server TMZ.com, který prý kopii úmrtního listu získal a odkazuje na ni ve svém textu.

Debbie Reynolds se svou dcerou, herečkou Carrie Fisher poté, co obdržela hvězdu na chodníku slávy.
Dvě hvězdy - Debbie Reynoldsová a Carrie Fisherová při udělování hereckých cen v Los Angeles.

Reynoldsová byla podle serveru rychle převezena do nemocnice poté, co někdo z domu jejího syna Todda zavolal záchrannou službu, aby nahlásil podezření, že matka slavné herečky utrpěla mrtvici.

„Tolik mi chybí. Chci být s ní,“ řekla prý Reynoldsová těsně předtím, než ji zasáhla mrtvice. Serveru tmz.com to sdělil její syn.

mhMartin Hampejs
  • 0Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz