Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav -1 °C polojasno Předplatné LN
5. července 2016 10:24 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Chris Evans v Top Gearu končí, vadila mu nízká sledovanost

Chris Evans | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chris Evans | foto: ČTK

LONDÝN Motoristický magazín Top Gear, který patří mez nejoblíbenější pořady britské televizní stanice BBC, se bude muset obejít bez Chrise Evanse. Jak v úterý napsal list The Times, Evans v pondělí na svůj moderátorský post v Top Gearu rezignoval po jediné řadě a BBC oznámila, že nemá v plánu ho nahradit.

Hlavní tváří by se měl stát americký herec Matt LeBlanc, známý především ze seriálu Přátelé, který s Evansem Top Gear spolumoderoval.

Evans, který v loňském roce podepsal smlouvu na tři roky, své rozhodnutí odejít komentoval slovy: „Dal jsem tomu všechno, co jsem mohl, ale někdy to jednoduše nestačí.“ Podle informovaných zdrojů byl Evans rozčarován nízkou sledovaností, která se ani zdaleka neblížila diváckému zájmu o pořad v době, kdy ho moderovala trojice Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May. Clarkson musel z Top Gearu loni v březnu odejít, když fyzicky napadl producenta. A jeho dva kolegové se rozhodli bez Clarksona v pořadu nepokračovat.

Rozhodnutí Chrise Evanse ale přišlo také v době, kdy policie potvrdila, že prověřuje stížnost na sexuální útok, jehož se Evans údajně dopustil v Londýně v 90. letech. Evans toto obvinění popřel a smetl ho ze stolu jako „hon na čarodějnice“.

Během poslední řady klesla sledovanost Top Gearu na nejnižší úroveň za posledních 14 let - závěrečnou epizodu odvysílanou v neděli si pustilo jen 1,9 milionu diváků. To bylo méně, než u kteréhokoli dílu z „Clarksonovské“ éry.

Proslýchá se také, že na rozdíl od sehrané trojky Clarkson-Hammond-May to mezi padesátiletým Evansem a o dva roky mladším LeBlankem dost skřípalo.

ČTK
Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Dětský lékař z Hradce Králové Ladislav Hanousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...