24. října 2013 12:58 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Herec Clint Eastwood se rozvádí. Našel si prý milenku

Americký herec Clint Eastwood. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký herec Clint Eastwood. | foto: Reuters

LOS ANGELES Hollywoodská filmová legenda Clint Eastwood se po 17 letech manželství rozvádí. Žádost o rozvod v úterý podala u soudu jeho manželka Dina Eastwoodová, která jako důvod uvedla nepřekonatelné rozpory. S odvoláním na mluvčího soudu v kalifornském Monterey o tom ve čtvrtek informovala agentura AFP.

Osmačtyřicetiletá novinářka a televizní moderátorka Dina Eastwoodová žádá, aby jí soud svěřil do péče jejich šestnáctiletou dceru Morgan, kterou by třiaosmdesátiletý otec směl navštěvovat. Od manžela chce platit výživné a uhradit náklady za rozvodové řízení.

ČTĚTE TAKÉ:

Žádost o rozvod druhé Eastwoodovy manželky není velkým překvapením. Slavný pár žil již delší dobu odděleně. Podle časopisu People už Eastwood podle všeho chodí s jinou ženou, Erikou Fisherovou. Jde o bývalou manželku Scotta Fishera, který je prý novým partnerem Diny Eastwoodové.

Držitel čtyř Oscarů má kromě dcery Morgany dalších sedm dětí s jinými ženami. Dvě z nich, dceru a syna, má se svou první manželkou Maggie Johnsonovou, jejímž mužem byl v letech 1953 až 1984. Se třemi ženami z nemanželských vztahů má tři dcery a jednoho syna.

Lidovky.cz, ČTK