Neděle 26. ledna 2020svátek má Zora -2 °C zataženo Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Herec Radcliffe slaví 25 let. Už dávno není jen Potterem

Daniel Radcliffe ve filmu Harry Potter a relikvie smrti | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Radcliffe ve filmu Harry Potter a relikvie smrti | foto: Warner Bros.

LONDÝN/PRAHA Britský herec Daniel Radcliffe již dávno není pouze Harrym Potterem, který ho jako mladíčka proslavil po celém světě. Ve svých pětadvaceti letech, které oslaví 23. července, má na svém kontě kromě potterovské série řadu dalších filmových rolí a zahrál si i v divadle.

Životní rolí pro něj samozřejmě je kouzelnický učeň Harry Potter, kterého začal natáčet jako jedenáctiletý v roce 2000 a kterým žil až do dokončení osmého filmu v roce 2011. Role mu přinesla nejen slávu, nové možnosti a místo v první desítce nejbohatších Britů do 30 let, ale i těžko odstranitelnou "škatulku" jedné role.

Již během natáčení Harryho Pottera se snažil vymanit ze šablony a přeměnit z dětského na dospělého herce. V poslední době měl dobré kritiky za role v divadelních hrách na Broadwayi i v Londýně. 

Ve filmu ztvárnil například syna spisovatele Rudyarda Kiplinga (Legenda o mém synovi), beatnického básníka Allena Ginsberga (Kill Your Darlings) či hlavní roli v duchařském snímku Žena v černém. Nyní připravuje film ze života běžce Sebastiana Coea (Zlato), kde hraje hlavní roli.

,
Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...