18. března 2017 19:52 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

‚Jsem připravena vylézt z lesů.‘ Hillary Clintonová chystá velký návrat

Hillary Clinton mává při příchodu k přednesu projevu v jejím rodném městě,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hillary Clinton mává při příchodu k přednesu projevu v jejím rodném městě,... | foto: ČTK

NEW YORK Hillary Clintonová tvrdí, že je připravená opustit lesy a dopomoct Američanům znovu naleznout společnou řeč. Po prohraných prezidentských volbách se Clintonová postupně začíná objevovat na veřejnosti. Páteční proslov v Den svatého Patrika ve Scrantonu, rodném městě jejího otce, byl podle serveru deníku The Guardian dalším krokem na její cestě.

„Jako spoustě mých přátel se mi těžce sledují zprávy o současném dění,“ řekla Clintonová na setkání Společnosti irských žen. Vyzvala zemi rozdělenou na dva tábory k pospolitosti a řešení problémů za užití společných sil.

Hillary Clinton při svém projevu v rodném městě Scrantonu.

Hillary Clinton při svém projevu v rodném městě Scrantonu.

„Co můžeme udělat, abychom spojili náš lid, našli společnou řeč, znovu naslouchali jeden druhému a veřili, že dokážeme něco změnit? Zatím si nemyslím, že tento krok přijde z Washingtonu, ale domnívám se, že můžeme začít zde. Ve Scrantonu. Pojďme společně najít správnou cestu, kterou budeme kráčet“ řekla na setkání podle Guardianu.

„Jsem připravena vylézt z lesů a pomoct obnovit to, co se už děje u našich kuchyňských stolů, při večeřích, jako je tato. Pomoct vdechnout sílu, která všem pomůže na cestě pokračovat kupředu,“ dodala Clintonová, která byla dva dny poté, co utrpěla porážku v prezidentských volbách, spatřena na procházce v lesích obklopujících její rodné město Chappaqua ve státě New York.

Hillary Clinton při svém projevu v rodném městě Scrantonu.

Hillary Clinton při svém projevu v rodném městě Scrantonu.

Páteční proslov je jedním z mnoha, které se chystá Clintonová v nadcházejících měsících přednést, včetně toho na své domovské univerzitě, Wellesley College v Massachusetts. Hillary navíc pracuje na knize esejí, které budou zahrnovat reakce na její prohru v prezidentských volbách.

Clintonová byla v pátek ve Scrantonu, městě, kde její dědeček pracoval v textilní továrně, přijata velmi vlídně. Její otec město opustil během velké hospodářské krize, aby našel v Chicagu práci. Do města se však často vracel. Clintonová zde pak na chatě poblíž jezera Winola trávila letní prázdniny.

Clintonová se rozpovídala i o svém dětství a vyprávěla o toaletě a sprše. Ty totiž v chatě chyběly. „Nikomu to neříkejte, ale chodili jsme dolů k jezeru,“ zavtipkovala na závěr Clintonová.

Najdete na Lidovky.cz