19. února 2018 8:59 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Infarkt po svém posledním koncertu. Zemřel jazzový houslista Didier Lockwood

Ve věku 62 let zemřel  francouzský jazzový houslista Didier Lockwood. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve věku 62 let zemřel francouzský jazzový houslista Didier Lockwood. | foto: YouTube

PAŘÍŽ Ve věku 62 let zemřel francouzský jazzový houslista Didier Lockwood, který byl znám jako jeden z průkopníků spojování různých hudebních žánrů. Hudebník, který se podílel na více než dvou desítkách alb a několikrát zavítal i do Česka, zemřel na infarkt den po svém posledním koncertu.

Lockwood začal fúzovat hudební žánry již na počátku své kariéry, když se v 17 letech stal členem kapely Magma hrající progresivní rock, kde experimentoval se zvukovými možnostmi elektrických houslí. Poté se věnoval rovněž spojování jazzu s etnickou či klasickou hudbou, když nahrál například album „Jazz a diva“ se sopranistkou Caroline Casadesusovou, svou někdejší manželkou.

Kromě nahrávání alb a koncertování se věnoval rovněž hudební pedagogice, když vytvořil vlastní metodu výuky hry na housle a založil školu hudební improvizace.

Několikrát koncertoval i na českých pódiích, navštívil mimo jiné festivaly v Českém Krumlově či v Bechyni.

Svůj vůbec poslední koncert odehrál v sobotu v pařížském jazzovém klubu Blomet. Lockwood byl ženatý s operní zpěvačkou Patricií Petibonovou a měl tři dcery.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz