Čtvrtek 26. listopadu 2020svátek má Artur 2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Kim Kardashianová vyvázla z přepadení, přišla však o miliony ve špercích

Kim Kardashian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kim Kardashian | foto: ČTK

PAŘÍŽ Americká celebrita Kim Kardashianová v neděli v Paříži vyvázla z ozbrojeného přepadení, při kterém přišla o šperky za několik milionů dolarů. Lupiči byli převlečeni do policejních uniforem. „Je ošklivě otřesená, ale fyzicky v pořádku,“ uvedla její mluvčí krátce poté, co manžel Kardashianové, zpěvák Kanye West, náhle přerušil svůj koncert v New Yorku kvůli „naléhavým rodinným důvodům“.

Kardashianová navštívila Paříž v rámci týdne módy. „Dva ozbrojení a maskovaní muži“ se vloupali do jejího hotelového pokoje a drželi ji na mušce, uvedla mluvčí. Podle policie byla Kardashianová oloupena, ale nezraněna.

Nejmenovaný policista později prozradil, že lupiči ukradli Američance šperky za několik milionů dolarů. Nikdo však nebyl zraněn. Přepadení se odehrálo kolem 03:00 SELČ, nikdo při něm zraněn nebyl.

Zmatek v událostech

Nejmenovaný přestavitel pařížské policie podle AP uvedl, že lupičů bylo celkem pět a že se zmocnili šperkovnice s cennostmi v hodnotě šesti milionů eur (162 milionů korun) a také prstenu za čtyři miliony eur (108 milionů korun). Policejní prefektura potvrdila, že ozbrojení útočníci Kardashianovou oloupili o šperky za několik milionů eur, ale „celková škoda se teprve vyčísluje“.

Výše škody není jedinou nejasností. Podle mluvčí se přepadení odehrálo v hotelu a lupiči byli dva, podle nejmenovaného policisty bylo lupičů pět a zločin se nestal v hotelu, ale v luxusní rezidenci v centru francouzské metropole. Není ani jasné, zda s Kardashianovou byli v době přepadení její tříletá dcera a desetiměsíční syn.

V okamžiku incidentu Kanye West v New Yorku zpíval již hodinu na festivalu The Meadows, když najednou publiku oznámil, že koncert skončil, a opustil scénu s tím, že musí odejít kvůli naléhavé rodinné záležitosti.

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Ministr školství Robert Plaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...